Elementy Elektroniczne

DS1267

10
Ocena: None Średnia: 10 (1 głosujący)

DS1267 jest scalonym podwójnym potencjometrem cyfrowym, regulacja każdego z potencjometrów niezależnie odbywa się w 256 krokach. Cały układ pobiera podczas pracy około 22uA prądu (maksymalnie do 650uA w zależności od częstotliwości pracy). Komunikacja i sterowanie potencjometru odbywa sie poprzez trójprzewodową magistralę szeregową (3-wire), w rzeczywistości jest to poprostu zwykły rejestr przesuwny.


TDA8425

0
Ocena: None

Układ TDA8425 jest cyfrowym stereofonicznym procesorem dźwięku (Hi-Fi) kontrolowanym za pomocą dwuprzewododowej magistrali I2C. Zawiera dwa stereofoniczne wejścia oraz selektor trybów dzięki czemu może pracować w trybach: Pseudo Stereo, Przestrzenne Stereo, Liniowe Stereo oraz Mono. Kostka posiada niezależną regulację głośności dla dwóch kanałów przez co łatwo jest zrealizować funkcję balansu. Tony niskie można regulować w granicach od -12dB do +15dB a tony wysokie w granicach od -12dB do +12dB. Układ wyposarzony jest w funkcję wyciszania, która aktywuje się automatycznie po resecie.


TDA2005

9
Ocena: None Średnia: 9 (1 głosujący)

Układ TDA2005 jest podwójnym wzmacniaczem audio pracującym w klasie B. Został specjalnie zaprojektowany do zastosowania w samochodzie. Kostka zapewnia duży prąd wyjściowy (do 3,5A) i może pracować przy bardzo niskiej impedancji głośników, dochodzącej nawet do 1,6 Ohm. Zaletą tego układu jest bardzo niewielka liczba elementów zewnętrznych koniecznych do działania oraz możliwość zbudowania wzmacniacza mostkowego lub stereofonicznego, z obwodami boostrap'u lub bez nich.


TDA7294

8
Ocena: None Średnia: 8 (1 głosujący)

Układ TDA7294 jest monolitycznym wzmacniaczem Hi-Fi pracującym w klasie AB. Dzięki szerokiemu zakresowi napięć zasilających i wysokiemu prądowi wyjściowemu można uzyskać dużą moc wyjściową zarówno na impedencji 4Ohm jak i 8Ohm dochodzącą do 100W. Kostka posiada funkcję mute i stand-by przez co możliwe jest jej włączenie i wyłączenie bez żadnych stuków itp. TDA7294 posiada bardzo niskie zniekształcenia i jest niskoszumna. Wbudowane zabezpieczenie termiczne chroni układ przed przegrzaniem.


TDA2030

5
Ocena: None Średnia: 5 (1 głosujący)

Układ TDA2030 jest monolitycznym wzmacniaczem niskiej częstotliwości pracującym w klasie AB. Został zaprojektowany przez firmę SGS-THOMSON Microelectronics (http://www.st.com/stonline/). Typowo układ oddaje 14W mocy przy zniekształceniach 0.5% , zasilaniu +-14V i obciążeniu 4Ohm. Gwarantowana moc wyjściowa to 12W dla 4Ohm i 8W dla 8Ohm. Kostka TDA2030 dostarcza dużego prądu wyjściowego, ma bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i skrośne. Układ wyposażony jest w zabezpieczenie termiczne.


ATtiny 2313

9
Ocena: None Średnia: 9 (1 głosujący)

ATtiny 2313(V) jest 8-bitowym mikrokontrolerem firmy ATMEL (http://www.atmel.com/), wykonanym w technologii CMOS. Bazuje on na RISC'owej architekturze, przez co większość rozkazów wykonuje w jednym cyklu zegarowym. Procesor ten zawiera 2kB pamięci flash, programowanej w systemie (bez wyjmowania z podstawki), 128 bajtów nieulotnej pamięci EEPROM oraz 128 bajtów pamięci RAM. ATtiny 2313 posiada 18 uniwersalnych linii wejście/wyjście, dwa Timery oraz interfejs USART.


ATMega 162

10
Ocena: None Średnia: 10 (1 głosujący)

Układ ATMega 162 jest 8-bitowym mikrokontrolerem wyprodukowanym przez firmę ATMEL (http://www.atmel.com/), wykonanym w technologii CMOS. Należy do rodziny AVR bazującej na RISC'owej architekturze, co powoduje że wykonuje instrukcje w jednym cyklu zegarowym. Procesor zawiera 32 rejestry bezpośrednio podłączone do jednostki arytmetyczno - logicznej, przez co pracuje nawet do 10 razy szybciej niż mikrokontrolery wykonane w architekturze CISC'owej. Układ posiada 16kB pamięci flash, programowanej bez wyciągania procesora z układu (In-System Programmable Flash), 512 bajtów nieulotnej pamięci EEPROM oraz 1kB pamięci RAM. ATMega 162 posiada 35 uniwersalnych linii wejścia-wyjścia, cztery niezależne timery oraz dwa niezależne sprzętowe interfejsy USART.


AT89C2051

8
Ocena: None Średnia: 8 (1 głosujący)

AT89C2051 jest niskonapięciowym 8-bitowym mikrokontrolerem firmy ATMEL (http://www.atmel.com/) wykonanym w technologii CMOS. Posiada 2k pamięci flash, 128 bajtów pamięci ram, 15 uniwersalnych wyprowadzeń wejście-wyjście i dwa niezależne timery. Posiada dwa tryby oszędności energii uruchamiane programowo. Tryb "Idle" w którym zatrzymane są wszystkie funkcje prócz obsługi przerwań i timerów. Tryb "Power Down" podobnie jak pierwszy zachowuje dane zapisane w pamięci RAM ale oscylator jest wyłączony i zatrzymane są wszystkie funkcje układu aż do resetu sprzętowego.


DS18B20

10
Ocena: None Średnia: 10 (1 głosujący)

Układ DS18B20, wyprodukowany przez firmę MAXIM/DALLAS (http://www.maxim-ic.com/), jest cyfrowym termometrem pracującym na magistrali 1-Wire. Od czujnika DS18S20 różni się rozdzielczością, która w tym przypadku wynosi 9-12 bitów. Do komunikacji z mikrokontrolerem wymagany jest tylko jeden przewód (oraz masa). Zasilanie potrzebne do odczytu oraz konwersji temperatury pobierane może być z linii danych lub dodatkowym przewodem z układu sterującego. Każdy z czujników ma własny niepowtarzalny numer seryjny co sprawia że na jednej magistrali może ich pracować teoretycznie dowolna ilość.


DS18S20

8
Ocena: None Średnia: 8 (1 głosujący)

Układ DS18S20, wyprodukowany przez firmę MAXIM/DALLAS (http://www.maxim-ic.com/), jest cyfrowym termometrem pracującym na magistrali 1-Wire. Do komunikacji z mikrokontrolerem wymagany jest tylko jeden przewód (oraz masa). Zasilanie potrzebne do odczytu oraz konwersji temperatury pobierane może być z linii danych lub dodatkowym przewodem z układu sterującego. Każdy z czujników ma własny niepowtarzalny numer seryjny co sprawia że na jednej magistrali może ich pracować teoretycznie dowolna ilość.


Subskrybuje zawartość