Mirley - zakładanie działalności


Ostatnio bardzo poważnie zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej (firmy). Strona internetowa została by w podobnej formie jak dotychczas z płytkami i programami udostępnionymi za darmo. Wprowadził bym dodatkowe usługi:

  • Sprzedaż płytek drukowanych wykonanych fabrycznie po sensownych cenach. Wiadomo że indywidualnie trudno sobie zamówić jedna płytkę 5x5cm bo cena za wykonanie dokumentacji projektowej w jakiejkolwiek firmie jest duża - przy zamówieniu hurtowym było by taniej
  • Sprzedaż zaprogramowanych mikrokontrolerów - dla tych którzy nie chcą wnikać w programowanie a mieć działające urządzenie
  • Sprzedaż zestawów elementów do konkretnych projektów. Skończą się tym samym pytania typu "gdzie udało Ci się zdobyć ten wyświetlacz?" bo w zestawie były by dokładnie takie same elementy jak sam użyłem.
  • Sprzedaż płytek uniwersalnych własnego pomysłu

W późniejszym terminie:

  • Prowadzenie sklepu elektronicznego online - sprzedaż różnych elementów
  • Pisanie dedykowanych programów na zamówienie
  • Sprzedaż gotowych układów, sterowników

Proszę o komentarze i uwagi. Obecnie zbieram informacje na temat zezwoleń czy tez wymaganych rzeczy do prowadzenia takiej działalności. Ważna dla mnie jest opinia użytkowników strony i ewentualnie określenie Waszego zainteresowania takimi usługami.
Portret użytkownika Chester

Działalność gospodarcza

Witam!
Mnie kopnął ten zaszczyt to wypowiem się jako pierwszy :)

Pomysł sam w sobie dobry a czy okaże się trafionym w 10'tkę nie dowiesz się póki nie spróbujesz.

Osobiście byłbym bardzo zainteresowany płytkami drukowanymi, ich wykonaniem, przerobieniem już istniejących w Twoich projektach (małe modyfikacje - przykładem może być projekt: "Termometr Uniwersalny" gdzie użyłeś potrójnego wyświetlacza 7 - segmentowego a można użyć poczwórnego gdzie mogą być wyświetlane wyższe temperatury z dokładnością do jednej cyfry po przecinku bądź temperatury ujemne :) sam tak przerabiałem i troszkę było zabawy z przewodami :P ) lub zaprojektowaniem płytki na podstawie schematu.

Pisanie programów lub programowanie procesorów może okazać się mniej interesujące bo każdy szuka pomocy i jednak sam czasem próbuje coś napisać lub w ostateczności ściąga od kogoś innego gdzie są narzucone ustawienia i niestety musi je zaakceptować.

Co do sklepu on-line to jeżeli mieszkasz gdzieś w pobliżu zagłębia i ceny były by porównywane do cen w sklepie: www.nikomp.com.pl lub www.nowyelektronik.pl to z chęcią bym się zaopatrywał :) Jeżeli w grę by wchodziła wysyłka to bym musiał to przeliczyć :) na "+" były by już dobrane wszystkie elementy do projektu, bo człowiek jest leniwy i czasem nie chce mu się klikać i szukać elementów.

Tyle z mojej strony. Nic innego nie pozostaje jak życzyć sukcesów w rozwijaniu swojej firmy.

P.S. Tak jak wspomniałem płytki PCB (projektowanie, wykonanie) + soldermaska jest bardzo dobrym pomysłem :)

Pozdrawiam!

Portret użytkownika Wróbel

Jest to bardzo dobry pomysł i

Jest to bardzo dobry pomysł i jestem za :D Było by to dobre szczególnie dla młodszych użytkowników którzy chcą się wdrożyć w temat elektroniki, nie mieliby problemu z elementami i na początku mogli by robić układy bez potrzeby trawienia płytek. Sam miałem z tym na początku problemy i wiem jak to zraża. Więc jak już pisałem na początku jak najbardziej popieram :D Z pisaniem programów to też nie jest zły pomysł, jeżeli ktoś robi to niedrogo to ludzie z chęcią z tego korzystają. Bo ludzie jak kolega Chester napisał są leniwi i niektórym nawet się szukać nie chce :D A jeszcze co do sklepu to trzeba mieć bardzo duży asortyment w tych czasach i w miarę przyzwoite ceny wtedy osobiście z chęcią bym się zaopatrywał .

Portret użytkownika matrix

Re: Zakładanie własnej działalności

Bardzo ciekawy pomysł. Ja służę pomocą jeśli oczywiście będę mógł w czymś pomóc.

Portret użytkownika kuchcik

Prośba.

Witam. Co do działalności to chyba wszyscy będą za i ja również, ale mam takie pytanie. Pytanie dotyczy tego czy możliwe by było nawiązanie współpracy w manekinen (www.mdiy.pl) abyć również płytki jego konstrukcji sprzedawał(najlepiej z kompletem części) ponieważ stworzył on 3 bardzo dobre konstrukcje przedatne w warsztacie elektronika. Napewno spora ilość osób była by zainteresowana.

Portret użytkownika carbon54

Działalność gospodarcza.

Brawo.Osobiście bardzo podoba mi się pomysł na sklep. Widząc Twoje zaangażowanie w prowadzenie tej stronki,to mam nadzieję,że przedsięwzięcie jak najbardziej na czasie.Sam chętnie skorzystam z gotowych płytek do Twoich projektów.Po wpisach na stronie widać ,że jest spore zainteresowanie Twoimi pomysłami.Powodzenia.Jacek

Portret użytkownika glecki

Własna działalność

Kolego Mirley
Sam prowadzę własną działalność gospodarczą i postaram się obiektywnie doradzić.
Wielokrotnie korzystałem z porad na Twojej stronie i jestem z tego bardzo zadowolony.Zawsze otrzymuję konkretne odpowiedzi,które na innych forach często wyglądały tak "jak możesz tego nie wiedzieć,poczytaj manuala itp.).Jak sadzę po zaangażowaniu w prowadzenie strony masz sporo wolnego czasu.A własna działalność może to zmienić.Weź to pod uwagę.
Z propozycji zakresu działalności moim zdaniem:
1)płytki drukowane jest to bardzo dobry pomysł.Wielokrotnie szukałem płytek pod konkretne rozwiązania i nie znalazłem.
2)zaprogramowane mikrokontrolery to moim zdaniem kiepski pomysł.Cała zabawa dla mnie amatora polega właśnie na napisaniu programu,jak już napiszę to zaprogramuję.A sprzedając zaprogramowany układ totalnemu amatorowi,który pomyśli "mam układ z resztą sobie poradzę" to może być porażka.Wyobraź sobie masę telefonów lub e-maili z pytaniami "Panie Mirley co to pin.d,jak to podłączyć,dlaczego to nie działa itp.Trafisz na paru marudnych i braknie Ci doby na udzielanie odpowiedzi.Tym bardziej,że za zaprogramowany układ nie weźmiesz dużo więcej pieniędzy jak za surowy.
3)kompletne zestawy do montażu to dobry pomysł.Tylko w tej kwestii musisz wykazać się kreatywnością i tworzyć zestawy ciekawe,inne nich dotychczas tworzą AVT itp. firmy
4)płytki uniwersalne to dobry pomysł.Choć może nie tak całkiem uniwersalne jak te które są teraz dostępne.Chodzi mi o to że chętnie kupię płytkę dedykowaną pod konkretny mikrokontroler z niezbędnymi minimalnymi peryferiami.Jeśli mi to wystarcza uruchamiam układ i jest OK.Jeśli potrzebuję dodatkowe peryferia dokładam następną płytkę która łączy się z tą bazową jakimś innym złączem jak goldpin i przewody i rozbudowuję układ.Na przykład płyta bazowa z kontrolerem, przyciskami i wyjściem na LCD,druga moduł z przekaźnikami,trzecia moduł zegara itd.

Odnośnie sklepu internetowego to jak najbardziej tylko weź pod uwagę że marża w innych dużych sklepach jest tak mała że na godziwy zarobek będziesz musiał trochę elementów sprzedać.A tak to jest w sklepach internetowych,że wszyscy szukają gdzie taniej.
Pisanie programów na zmówienie to raczej dla firm które to urządzenie wyprodukują.Chyba,że dla jakiś hobbystów.
Produkując jakiekolwiek urządzenia możesz mieć do czynienia z kupą dokumentów,certyfikatów itp.

Jeśli mogę poradzić może zainteresuj się wyprodukowaniem,sprzedażą jakiś ciekawych obudów do urządzeń.Z własnego doświadczenia wiem,że w tej kwestii na naszym rynku jest nisza.Zwykłe czarne klocki gdzie trzeba wycinać otwory pod LCD,przyciski,robić front to trochę taki "Adam Słodowy,oczywiści z całym szacunkiem dla Pana Adama".A wystarczyła by ładna obudowa (niekoniecznie czarna) z fabrycznie wstawionymi przyciskami (opis plus,minus,menu i escape) i otworem na wyświetlacz o określonej wielkości.Oczywiście na temat najbardziej pożądanego frontu powinni wypowiedzieć się inni internauci.
Mam nadzieję,że moja opinia będzie dla Ciebie pomocna.Powodzenia

-

Grzegorz

Portret użytkownika Piotrek

Pomysł jak najbardziej

Pomysł jak najbardziej trafiony.
Sam byłbym zainteresowany zaprogramowanymi układami

Portret użytkownika krris

Cześć, co do Twojego pomysłu

Cześć, co do Twojego pomysłu na prowadzenie firmy to jestem jak najbardziej za.
Co ci mi mogę napisać, osobiście wydaje mi się że płytki drukowane do Twoich projektów (w moim przypadku interesowałyby mnie układy audio), profesjonalnie wykonane byłyby jak najbardziej wskazane. Co istotne, ważne żeby ceny byłyby w miarę konkurencyjne. Pomysł na kompletowanie elementów, czyli w zasadzie sprzedaż kitów, jest też dobrym pomysłem. CO jeszcze, apropos zaprogramowanych układów to, jak dla mnie raczej niepotrzebne ponieważ co nieco już w tym kierunku robiłem, ale na przykład dla młodszego odbiorcy i mniej doświadczonego było by to nawet dobre rozwiązanie, chociaż uważam że lepszym pomysłem byłoby gdybyś przygotował jakieś specjalne materiały, które w szybki i prosty sposób przedstawiały by "jak to zrobić". Zważ przy tym na to że taki dajmy na to pdf-ik dołączany do Twojego zestawu np. byłby całkiem fajnym rozwiązaniem, tak jak np. dołączają do zestawów kody kreskowe rezystorów. Tak poza wszystkim to musiałbym się bardziej rozpisać anie mam za bardzo czasu, ale powiem Ci że sam zastanawiam/łem się nad założeniem podobnej firmy. To co powiedział kolega wyżej o obudowach to dobry pomysł, powiedziałbym nawet że bardzo dobry bo obudowy przeznaczone specjalnie do Twoich układów, elegancko wykonane podniosły by prestiż takie układu i przy okazji zwiększyły by oryginalność spośród kitowców które takowe kity produkują, Sam zresztą szukam jakichś ładnych obudów, dokładnie w tym czasie. Jest jeszcze dużo rzeczy które bym Ci napisał ale zostawiam inwencje Tobie. Pozdrawiam i życzę POWODZENIA!!!

Portret użytkownika kaktus

Działalność

Działalność w zakresie który omówiłeś dobry pomysł, jako rozwinięcie hobby. Moim zdaniem nie licz na profity z tego tytułu. Musiał byś mieć możliwość wykonywania projektów na zamówienie, zbytu projektów, produkcji małoseryjnej. W myśl jeden czas przepracowany nad projektem który zostanie powielony i "zaprocentuje" w przyszłości oczywiście niedalekiej.

Wiadomo aby dobrze wykonać projekt trzeba czasu dużo poświęcić. Sprzedaż jeden egzemplarz to dobrze, ale gdy sprzedaż ich kilkadziesiąt to jeszcze lepiej. Wiadomo jak to na cenę się przełoży. Dlatego tu wspomniałem o produkcji małoseryjnej.

Może moja wypowiedź jest mało optymistyczna ale zauważ i przeanalizuj jakie masz w tym zakresie możliwości. Grzegorz ma dużo racji w tym co napisał wyżej. Weź pod uwagę że jeśli ma to być twoje główne źródło utrzymania to postaraj się wysłać żonkę do dobrze płatnej roboty, bo składek i opłat nikt za Ciebie nie zrobi. Prowadząc firmę będziesz musiał je odprowadzać/opłacać w mniejszym lub większym stopniu. Jak pójdziesz w wir pracy, to zapomnij o rodzinie i przyjaciołach. No chyba że tak jak piszę na wstępie będzie to rozwinięcie hobby bo masz dużo czasu i kasę wolną do wydania.

Sprawa do dobrego przemyślenia i przeliczenia, w zależności od tego co chcesz uzyskać.

A "przyjaciele" z dalekiego wschodu nie śpią, i robią swoje ...
Wszyscy poprzednicy chwalą, bo sobie raz albo dwa zrobią zakupy na parę albo parędziesiąt złotych, ile z tego będzie dla Ciebie?

Nie wiem czy ktoś z wypowiadających się tutaj zna i obserwował np losy czasopisma Nowy Elektronik jak dla mnie bardzo dobra gazeta - niestety była. Do samego jej końca miałem prenumeratę, artykuły dobre dużo związanych z ?C a płytki drukowane dla prenumeratorów w ofercie były gratis jak dobrze pamiętam. Nawiąż kontakt z Panem Ryśkiem Świątkowskimi popytaj o prowadzenie takiej działalności. Zestawy do samodzielnego montażu też były dostępne, w dobrych cenach i niezłe projekty w dużej rozmaitości. Lokalizacja dobra duże miasto Elbląg.
Niestety nie wiele to pomogło. Początek roku 2011 lub koniec 2010 był wyrokiem, nie znam szczegółów.

No chyba że masz asa w rękawie o którym nie wiem i zatwierdzone projekty seryjne.

Jestem ciekaw jak sobie będziesz radził, w razie potrzeby coś zawsze mogę dopowiedzieć, wyrazić swoje zdanie, może będzie pomocne w jakimś zakresie.
Myślę że każdy z nas, tutaj się wypowiadających, jest Ci za "coś" wdzięczny i chętnie w jakimś zakresie "pomoże", i będzie się cieszył Twoimi sukcesami Mirley.

kaktus

-

"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest.".

Portret użytkownika Jan Rancewicz

Na starcie wspomnę, że

Na starcie wspomnę, że aktualnie mam 76 lat i miesiąc temu zainteresowałem się dziedziną mikrokontrolerów z tego względu, że jestem mocno głuchy i zamarzyło mi się wykonanie aparatu słuchowego, który byłby w stanie robić wiele rzeczy, których dotychczas dostępne wyroby profesjonalne nie są w stanie zapewnić (np spowalnianie przekazu oraz "unifikacja" pasma. I ewntualnie uruchomić to wszystko na smartfonie pod androidem. Natomiast tym "profesjonalnym" najlepiej wychodzi gubienie się (nawet kolor temu sprzyja)co dla producenta jest bardzo korzystne. Ten przydługi wstęp jest po to by Pan uwierzył, że podchodzę do sprawy serio mimo, że zdaję sobie sprawę, że nie zdążę. A teraz do meritum. Poszukując różnych produktów oraz literatury zaobserwowałem, że jest duża mnogość firm, które to wszystko oferują i to jeżeli chodzi o rozwiązania o niewielkim stopniu złożoności stosunkowo tanio. AVT i mam wrażenie, że inne też bazują najczęściej na projektach z Elektroniki Praktycznej. W kazdym razie konkurencja jest olbrzymia. Kasa jest w przypadku produktów przydatnych dla radioamatorów czy innych uzależnionych o elektroniki. Np miernik częstotliwości AVT MOD10 w cenie 46PLN za gotowy (tylko takie są w sprzedaży) firma sprzedaje w ilości 1000/m-c. Czyli trzeba mieć szczęście i trafić. Już Pan pewnie przeczuwa co Panu grozi. Otóż biorąc pod uwagę że prawie 10% populacji ma tzw niedosłuch i liczba ta rośnie z dwóch powodów (coraz starsi wciąż żyją a z kolei młodzi lubią łomot) mógłby Pan może zaangażować się w mój problem - sądzę, że zbyt miałby Pan zapewniony a skoro byłby to smartfon nie byłoby problemu z certyfikatem bezpieczeństawa bo smartfon taki ma a to byłaby aplikacja jedna z wielu. Jeżeli ta sprawa byłaby dla Pana godna zainteresowania to mógłbym napisać więcej.

Portret użytkownika mareks6

Myślę że to dobry pomysł

sam od kilku lat sie zastanawiam co ze sobą zrobić, Ty z kolei nie musisz - to co widziałem tu na stronie wystarczy i myślę że działalność Ci wypali.

Jak już będziesz miał na stanie to od razu zamawiam PCB do tej wielkiej płyty testowej do programowania różnych mikrokontrolerów z wymiennymi płytkami. Sam jej nie dam rady zrobić żelazkiem bo nie mam takiej wprawy a bardzo mnie ona zaciekawiła i chcę sobie ją poskładać.

Co do sklepu internetowego, ja też już o tym myślałem ale zrezygnowałem, bo przecież mamy tme, allegro i pełno innych sklepów - zbyt wielka konkurencja... No chyba że udało by Ci sie znaleźć bardzo tanich dostawców...

Portret użytkownika darko

Działalność

Pomysł sam w sobie niezły, ale też nieźle wygląda konkurencja, jeżeli chodzi o zestawy, i tak jak Koledzy piszą, muszą to być unikalne zestawy, których na rynku brak

Musisz sobie przekalkulować dokładnie, ile musiałbyś sprzedawać, żeby zarobić na opłaty (i na wypłatę:)) I zastanowić się, czy projektem, który pokazałeś na stronie i będziesz chciał sprzedawać, nie jest zainteresowane tylko kilka osób i na tym sprzedaż się zakończy...

Warto się też zastanowić nad tym, dlaczego firmy, które sprzedają zestawy do montażu, oferują szereg innych usług, może same zestawy to za mało.

Jeżeli chodzi o gotowe zestawy to tutaj pojawia się odwieczny problem z CE, o czym było już głośno na elektronicznych forach.

Jeżeli się zdecydujesz, to pozostaje życzyć powodzenia!

Portret użytkownika darko

Działalność

Pomysł sam w sobie niezły, ale też nieźle wygląda konkurencja, jeżeli chodzi o zestawy, i tak jak Koledzy piszą, muszą to być unikalne zestawy, których na rynku brak

Musisz sobie przekalkulować dokładnie, ile musiałbyś sprzedawać, żeby zarobić na opłaty (i na wypłatę:)) I zastanowić się, czy projektem, który pokazałeś na stronie i będziesz chciał sprzedawać, nie jest zainteresowane tylko kilka osób i na tym sprzedaż się zakończy...

Warto się też zastanowić nad tym, dlaczego firmy, które sprzedają zestawy do montażu, oferują szereg innych usług, może same zestawy to za mało.

Jeżeli chodzi o gotowe zestawy to tutaj pojawia się odwieczny problem z CE, o czym było już głośno na elektronicznych forach.

Jeżeli się zdecydujesz, to pozostaje życzyć powodzenia!

Portret użytkownika Grzeniu 73

Witam ! Dodam cos od

Witam !
Dodam cos od siebie.Pytki to dobry pomysł.Zwłaszcza jeżeli użytkownicy będą przysyłać ciekawe projekty i wtedy można zrobić większa ilość płytek.W ten sposób wszyscy będą zadowoleni,ten co projektuje ma płytkę gratis reszta może kupić dużo taniej niż indywidualnie.Sprzedaż kitow tak ale ciekawych. Termometrów i zasilaczow jest mnóstwo i łatwo je samemu zrobić. Ale ciekawy projekt znaleźć jest ciężko.Np: moduły gps,gsm ,akcelerometry, zestawy z xmega,nie ma chyba żadnego poradnika ( bascom )o tym mikro kontrolerze.Zrobić płytkę ewaluacyjna plus kurs.Sam bym cos takiego kupił.Ze sprzedaży 20 zestawów nikt nie wyżyje.

Portret użytkownika Pires

Witam. Kolego jesteś dobry w

Witam.
Kolego jesteś dobry w tym co robisz, nieraz korzystałem z twoich rozwiązań. Ale niestety w Polsce jest bardzo trudno prowadzić biznes. Główny powód to podatki, opłaty i inne haracze państwowe. Najlepsze rozwiązanie to chyba jednak praca na etacie, a to co robisz traktować jako dodatkowy dochód.
Można też rozważyć wzięcie dofinansowania na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Bardzo to pomaga.

Chociaż mam wielu znajomych, którzy pootwierali różne firmy, korzystając z dofinansowania. I przez 2 lata było OK. ( w okresie gdy był nisku ZUS ). Po tym okresie większość zamykała firmę. Bo kosztów jest naprawdę wiele.

Na początek to jednak warto spróbować bez działalności gospodarczej, jeśli będzie dużo zamówień na produkty rozważyć otwarcie firmy.

Portret użytkownika Marcin12

To prawda niestety. Polska

To prawda niestety. Polska nie sprzyja prowadzeniu biznesu, jak mój poprzednik powiedział -wysokie podatki i inne opłaty niejednego już doprowadziły do upadku, mimo, że pomysł miał dobry. A może jakiś wyjazd za granicę wchodziłby w grę? Na Zachodzie sprzyja się przedsiębiorcom wchodzącym na rynek, zwłaszcza jeśli mają coś konkretnego do zaoferowania.

Portret użytkownika Grzeniu 73

No to przyjedz do Dani to

No to przyjedz do Dani to zobaczysz jak Ci pomogą.Nie wspomnę o podatkach,które sa sporo wyższe od naszych.

Portret użytkownika Wieslaw.S

potwierdzam

Zgadzam się z opinią Piresa. Na poczatek jako dodatkowy dochód.

Portret użytkownika xtreme69

Własna działalność

Co do własnej działalności w ramach rozwinięcia hobby to dobrze by było gdybyś był gdzieś zatrudniony, wtedy mniejszy ZUS i itp.
Co do produkcji małoseryjnej to może by tak zainwestować w małą frezareczke cnc, lub jeśli masz możliwości i chęci to samemu taką zbudować.
Wtedy czas produkcji pcb masz zmniejszony do minimum ( brak termo transferu lub metody foto i trawienia ), czas frezowania jest podobny a nawet mniejszy od trawienia no i dodatkowo
masz powiercone otwory na maszynie i nie musisz używać ręcznej wiertareczki :)

Portret użytkownika gośću

zwracając uwagę na ilość

zwracając uwagę na ilość odwiedzin na tą stronę sprzedaż elementów może być całkiem opłacalna

Portret użytkownika arek1996

Może zapytaj Mirka z tej

Może zapytaj Mirka z tej strony http://www.atnel.pl/ On ma to co ty chcesz zacząć robić :)

Portret użytkownika wujek_dobra_rada

zakładanie działalności w tym kraju to ryzyko

lepiej załóż gdzieś indziej. tu cię zus i us wykończą. będą kukać o pieniądze "masz firmę a nie masz kasy ? no dawaj. przecież kryzys już się skończył". wpierw pokombinuj na lewo, jak będzie żarło to możesz spróbować inaczej skończysz w długach. tu każdy napisze że coś kupi ale faktycznie będzie inaczej. pomimo szczekania polityków nasza drobna gospodarka się zwija. tylko hipermarkety zagraniczne mają się dobrze, lokalni politycy przed nimi klękają żeby tylko przyszły i wykończyły rodzimy drobny handel. ale łeb do elektroniki masz nieprzeciętny. pozdrawiam.

Portret użytkownika Psaawkel

dobry pomysł!

Sam często mam pomysł na urządzenie, zrobie je szybko na płytce prototypowej, napiszę program na procka, narysuje schemat a zanim się przybiorę do wykonania akuratnej płytki i polutowania tego to miną wieki...
Gdyby ceny nie były zaporowe, to chętnie skorzystam z usługi wykonania urzędzenia według projektu.
Co więcej do Firleja mam 30 km drogi :) Więc i po elementy nieraz bym wpadł do sklepu...
Pozdrawiam.
Paweł

Portret użytkownika Piotrek

Podatki

Polecam założenie spółki z kimś z rodziny w celu uniknięciu płacenia ZUSu... albo działalnośc w UK :)?

Portret użytkownika mirley

Re: Firma

Chyba jakoś poradzę sobie w polsce legalnie.... ZUS na początku nie straszny a jak się pracuje na etacie gdzieś indziej jeszcze to w ogóle nie trzeba płacić, poza zdrowotnym

Co do technicznych szczegółów to od pewnego czasu projektuje w KiCAd całkiem dobry program i działa pod linuxem co jest dla mnie najważniejszą zaletą... W sumie pozbyłem sie już całkowicie windowsa z mojego zycia, bascom działa z linii komend i na razie jest ok.

Końcem roku pojawią się pewnie pierwsze płytki na sprzedaż (przetwornica 12V/5V już została wyprodukowana), za pośrednictwem sklepu na allegro, gdyż prawie każdy ma tam konto i wygodne formy płatności są dostępne.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika matrix

Re: Firma

Mirku, podziel się ze mną swoimi doświadczeniami odnośnie bascoma i co to za program co działa pod linuxem. Mi strasznie zalezy żeby używać bascoma a mam linuxa debiana.

Portret użytkownika mirley

Re: Bascom Debian

Ja też działam pod debianem, obecnie Debian 8. Korzystam z wine32 i uruchamiam kompilator bascoma z linii komend. Trzeba spopiowac katalog instalacyjny z windowsa i jest tam plik bascomp.exe. Narazie jest dostępna wersja 1.9xxx tego kompilatora co jak na razie jest ok, jednak w przyszłości będzie trzeba pomyśleć nad tym. bascomp.exe ma kilka opcji - po uruchomieniu widac możliwe ustawienia

---------

Poprawka wlaśnie wersje 2.0.7.x pobrałem ze strony Bascoam

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.