Lampka RGB, problem z programowaniem.


Witam.

Nie wiem czy dobrze,że tutaj piszę ale zaryzkuję. Zrobiłem ten kabelek programujący z artykułu o programowaniu pierwszego uC. Następnie zrobiłem mini lampkę rgb 2. Praktycznie wszystko wygląda okej. Luty są dokładne, nie ma niechcianych połączeń, ubytków itp. Jednak kiedy odpalam Bascoma i biorę się za próbę zaprogramowania układu, pokazuję się okno z błędem o identyfikacji FFFFFF. Sprawdzałem napięcie- jest ok między 10 a 20 pinem- 5V.

Myślę, że może to być problem z portem LPT. Kiedy wszedłem do biosu było ustawione to czego nie powinno być jak się dowiedziałem:

Quote:
A ustawienia portu LPT w BIOSie? Ustaw go chyba na EPP lub ECP (nie może być SPP).

Sprawdziłem i nie wiem co dokładnie zaznaczyć a możliwośći metodą prób i błędów nie mogę- coś dzieje się z moim komputerem. Proszę o rady.

Jeśli nie przeszkadza to nikomu podam link do akucji

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=651922206

Czy tym, mógłbym zaprogramować mój układ ? Czy dobrzę rozumiem, że wtedy od tych pinów wyprowadzam kabel i łącze z odpowiednimi pinami na podstawce ?

Bedę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu. Męczę się z tym już od dłuższego czasu. Dodam, że nie mam możliwości sprawdzenia na innym komputerze tego.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za zaangażowanie.

Krzysztof
Portret użytkownika mirley

Re: Programowanie

Ten programator co podlinkowałeś to USBASP, a tak przynajmniej wygląda na pierwszy rzut oka. Mam nadzieje że nie masz Visty bo mogą być problemy z instalacją sterowników.

-------------

Myślę że powinieneś ustawić EPP dla portu równoległego. To najczęściej stosowany tryb pracy.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.