Atrapa Alarmu do samochodu


Siemka Mirley mam taka sprawę. Chce zrobić do samochodu niebieską mrugająca diodę taka atrapa alarmu, i jak podłączyć taka diodę żeby przy zapalonym silniku nie mrugała, a gdy wyciągnę kluczyk ze stacyjki zaczęła mrugać?? z góry dzięki.
Portret użytkownika mirley

Re: Dioda

Ja bym albo dał mały wyłącznik dodatkowy, albo zostawił tą diodę włączoną na stałe.

Jeśli jednak chcesz to zrobić aby się samo włączało to możesz zastosować przekaźnik miniaturowy ze stykiem przełaczanym. Cewka przekaźnika bedzie podłączona do obwodu który po przekręceniu kluczyka jest uruchamiany(nie wiem dokładnie trzeba pogonić z miernikiem trochę) a dioda będzie włączana przez styk przekaźnika (tylko ten który w normalnej pracy bez napięcia na cewce jest zwarty). Po wyłączeniu kluczyka przekaźnik puści i dioda się zapali (musi być oczywiście zasilana z punktu przed stacyjką)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika 19mateusz92

Dioda

To ja już zrobię to na stałe:). Albo kupię migającą diodę albo zrobię coś na NE555.

Portret użytkownika otomsono

Przekażnik

Witam, zrob tak jak pisze Mirley bo dobrze radzi ;) ja mam u siebie zrobione tak samo, wpiołem się na przekażnik [nie wiem od czego on jest] ważne że po przekręceniu kluczyka w I'sze położenie dioda gaśnie.
Więc miernik w dłoń, troche "skakania" po stykach + kręcenia kluczykiem i będziesz miał swój pseudo alarm ;)
Pozdrawiam.

Portret użytkownika mirley

Re; Alarm

Co do migania diodą to kup migającą diodę, koszt nie będzie duży a zabawa z 555 nie warta jest tego bo w całości będzie to więcej pobierało i dodatkowo będzie większe.

Co do przekaźnika to miałem na myśli dać taki mały przekaźniczek za 2 zł ale skoro jest już coś takiego w instalacji to mozna by to wykorzystać

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika tomciacki

Dioda

A jaki to samochód ?

Portret użytkownika gosc

ma ktos jakies zdjecia jak to

ma ktos jakies zdjecia jak to podlaczyc