Ambilight


Na tę stronę trafiłem przypadkowo. Przymierzam się do zakupu plazmy lub LCD. Przeglądając siec zauważyłem że wielu ludzi ma takie tv podświetlone od tyłu. Coś na wzór Ambilight Philipsa. Najczęściej stosują gotowe rozwiązanie - Dioder z Ikei. Rozwiązanie dobre ale nie do końca. Szukając czegoś innego trafiłem na Mirlight :) Może autor tego projektu zrobiłby coś takiego dla tv?
Widziałbym to tak. Takie podświetlenie powinno się włączać kiedy w pokoju zrobi się odpowiednio ciemno. Powinno się wyłączać kiedy wyłączymy tv. To chyba najprostsze rozwiązanie. Oczywiście takie cos mogłoby być sterowane pilotem ale to już większa komplikacja.
Czy można coś takiego zrobić małym kosztem?

Kilka rozwiązań stosowanych przez posiadaczy płaskich tv
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6122&page=12
Portret użytkownika grizz

ale ty chcesz proste

ale ty chcesz proste podświetlanie, czy takie jak w mirlight'cie - aktywne z rozpoznawaniem kolorów?

Jak to pierwsze, to nie ma sensu. Jak drugie, to nie ma sprawy. Zapewniam, Cię, ze miek zrobi... zasponsoruj tylko jakiś telewizor LCD do testów :D

Bo zasada działania mirlighta zupełnie się do TV nie nadaje.

Portret użytkownika mirley

Re: Ambilight

Narazie nie planuje robienia czegoś takiego dla telewizora, ponieważ przede wszystkim oglądam TV ok 45-60min na rok a i tak aktualnie nie mam na czym testować. Czy można wykonać coś takiego małym kosztem to trudno powiedzieć. Same diody led trochę kosztują

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

stery do Boblight

Mam powazny problem z sterami pod wirtualnego Coma-usb mam Ambilight pod kompa ale nie ma sterownikow pod Windows7 ktos moze pomoc.
Chodzi ze gdy podlanczam swiatelka przez Usb a inaczej nie moge to system nie widzi wirtualnego Coma.

Portret użytkownika mirley

Re: COM

Jakiego masz tego wirtualnego COMA? na jakim chipie jest zrobiony?

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.