Przepisanie programu z PIC na AVR


CZesc Mirek, czy bedzie klopotliwe przerobienie kodu do prockow PIC na program do AVR oczywiscie posiadajac nieskompilowany kod i schemat ukladu, czy prosciej bedzie napisac to samo na AVR bazujac na sposobie dzialania?




Portret użytkownika mirley

Re: PIC i AVR

Procesorów PIC nie znam wogóle poza tym że są firmy microchip. Więc jak dla mnie napisanie kodu od początku jest jedynym możliwym rozwiązaniem

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika MULTIMEN

:) tak myslalem bo dla mnie

:) tak myslalem bo dla mnie to ten kod na pica jest wogole nie zrozumialy :). A uzadzenie wyglada na banalne, dzial mniejwiecej tak ze sa 2 wejscia na jedno podawane jest logiczne 0 po podlaczeniu 12V do wejscia sterujacego a na 2 wejsciu przetwornika analogowego dokonywany jest pomiar napiecia tego sterujacego tak ze np 12V to 1,2V a 10,8V to 1,08V prog napiecia ustalany jest potenziometrem kilka kondensatorow opornikow 2 tranzystory NPN , transoptor i dioda led, wiec po podaniu napiecia 12V uklad zaczyna prace dioda miga raz na sekunde dopuki napiecie sterujace jest mniejsze niz ustawione PR, jezeli naiecie jest zgodne lub wyzsze to dioda mruga szybko 2 razy na sekunde i tak przez 2 sek., potem na jednym z wyjsc przez tranzystor zwiera przekaznik, ktory poda zasilanie do dobiornika musi miec czas na ustabilizowanie sie napiec wiec musi byc 2 sekundy czasu na to zeby na 2 wyjsciu zostal podany impuls ok 200ms ktory poprzez transoptor zewcze styki wlacznika POWER ON, sygnaliowane to jest zgasnieciem diody na pol sekundy bo dioda swieci ciagle gdy przekaznik zostanie zwarty, trwa to wszytko tak dlugo dopuki na wejsciu ster. jest 12V po jego zaniku muzi zostac podany kolejny impuls na transoptor by wylaczyc urzadzenie sygnaliowane mrugnieciem diody przekaznik bedzie nadal podtrzymany na czas min 2 min. dioda mruga raz na sekunde, a po tym czasie przekaznik sie rozwiera i dioda gasnie do czasy gdy znowu pojawi sie napiecie 12V na ster. i wszytko zaczyna sie od nowa. Dodal bym tylko kilka wejsc z goldpinami by zmienic czas podtrzymania przekaznika , ustalanych zworka np. 2, 4, 8 min i zworke zmieniajaca czas w sekundach po zwarciu przekaznika a podaniem impulsu 1,2,3 sekundy. Uklad orginalnie nie ma zworek i jest na PIC 16f628 bez kwarcu.

-

MULTI

Portret użytkownika mirley

Re: pic

napisz mi przede wszystkim co to za urządzenie ma być i jak opisujesz działanie to jakoś w punktach jak dasz radę bo nie idzie sie połapać z takiego jednolitego tekstu.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika MULTIMEN

http://linuxcar.sone.jp/pic.e

http://linuxcar.sone.jp/pic.en.html

Link do orginalu takie cos zbudowalem ale zastanawiam sie nad zrobieniem takiego czegos na AVR ze wzgledu na to ze sa tansze i latwiej je zaprogramowac :).

Sluzy to do uruchamiania komputera w samochodzie i sterowania jego zasilaniem.
1.po wlaczeniu zaplonu kontrola napiecia na akumulatorze.(dioda miga)
2.podanie przez przekaznik zasialania 12V do komputera.(dioda swieci ciagle)
3. wysterowanie impulsem plyty glownej po 2 sekundach (wlaczenie komputera)(dioda przygasa na 0,5 sek)
4. po wylaczeniu zaplonu wysterowanie impulsu na plyte ( zamkniecie systemu i wylacznie komputera)(dioda przygasa na 0,5 sek)
5. odciecie zasialania 12V po uplywie 2min.(dioda miga)
6. czuwanie (pobor 5mA)(dioda nie swieci)

Calosc wmontowalem w schemat przetwornicy podtrzymujacej 12V w instalacji samochodu.
Nawet w trakcie odpala silnika jest 12V. Ppowstalo to dla tego, ze gotowe zasilacze w formacie ATX samochodowe kosztuja ok 400zl, a zasilacze miniaturowe na laminacie 6x6cm z wtykiem ATX wlutowanym w plytke, bez radiatorowe i bez wiatrakowe sa o polowe tansze, ale wymagaja 12V.

Obecnie mam taki uklad na PIC sprawny :) tyle ze na AVR bylby latwiejszy do wykonania dla innych :)i mozna by go zmodyfikowac o jaks funkcje dodatkowa i mozliowsc regolacji czasow zworkami:)

-

MULTI

Portret użytkownika mirley

Re: Wyłącznik komputera

teraz przynajmniej wiem do czego służy urządzenie..... dopiszę sobie to do listy TO DO ale nie wiem jak będzie z realizacją bo lista powoli pod stronę A4 podchodzi :)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.