Zastosowanie tranzystora


Witam,
Mam pytanie o zasadnosć użycia tranzystora w tym układzie http://elm-chan.org/works/avrx/avrxp_sk.png
Przeglądałem noty katalogowe i nie napotkałem wzmianki o takowym(chyba że niedokładnie szukałem) przy trybie programowania szeregowo wysokim napięciem. Chcę stworzyć płytkę do programowania w trybie H-Volt i nie wiem czy jest sens upychać ten tranzystor do szeregowego trybu.
Z góry jestem wdzięczny za rozwianie wątpliwości.
Portret użytkownika mirley

Re: Tranzystor

Nigdy rozbiłem takiego programatora, ale ten schemat to poprostu zbiór podstawek, chyba że jest dalsza część schematu generująca te wszystkie sygnały dla procesorów. Jeśli BS1 jest sygnałem cyfrowym to tranzystor poprostu zaneguje sygnał

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika elektrikon

Odszukałem projekt gdzie może

Odszukałem projekt gdzie może będzie lepiej to widoczne http://pin.if.uz.zgora.pl/~jsieracki/Programator_rownolegly.html. Generalnie ten układ podstawek chcę wykorzystać do programatora HV(płytki gotowe;)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/430ee328352e293a.html.
W moim projekcie podstawek uwzględniłem ten tranzystor, ale nie wiem właśnie czy jest on niezbędny przy programowaniu HV szeregowo.
Poza tematem; nie bardzo wiem jak dodać obrazek np. wygenerowany widok PCB w Eagle3D do tego tematu...