Programator + podstawka.


Witam,
jakiś czas temu powstała moja wersja programatora z podstawką. Ostatnio coraz częściej używam Bascoma więc stwierdziłem, że przyda się jakiś programator. Sam programator wykonany był juz wczesniej i podłaczałem go do procesorów 'na partyzanta' ale gdy trzeba było robić to cześciej postanowiłem dorobić podstawkę.

Układy.
Jesli chodzi o układy to są to projekty Mirley'a i nic w nich nie zmieniałem, więc jesli chcecie coś o nich więcej wiedzieć to zapraszam do działu 'Projekty'. Jedyne co pominałem to zasilanie, u mnie wszystko jest zasilane z portu USB.

Obudowa.
Ze wzdlędu na jak najniższe koszty postanowiłem zrobić ją z tego co akurat miałem pod reką. Góra jak widać jest to kawałek pudełka na płyty CD, a spód to kawałek płyty ze starej szuflady pomalowany spray'em czarny mat (który leżał od jakiegoś czasu w szafie) :-). Do tego kilka śróbek M3 i M4. Otwór na podstawki (niestety nie mieli w sklepie podstawek precyzyjnych) jest wypalany lutownicą - stąd te nierówności. Obudowa jest dość mocno porysowana więc zastanawiam się nad zmatowieniem jej drobnym papierem ściernym. Tył obudowy jest otwarty i tak zostanie gdyż czasem odłaczam taśmę od podstawki i wpinam ja w inna gotowa płytkę aby np. zaktualizować program. Napisów postanowilem nie robić gdyż tylko ja będę używał tego 'ustrojstwa' :-).

Kilka fotek:

Pozdrawiam,
drowning_man




Portret użytkownika White

podstawka

No tak ogólnie całkiem dobrze.Naklej etykiete na górę aby zakryć nierówności powstałe przy wycinaniu(w twoim przypadku chyba wyrywaniu) miejsca na podstawki.Miało być po taniości więc jest ok.Jeżęli wsyzstko działa to życzyć miłej pracy z programowaniem.

-

Co cie nie zabije to cie wzmocni.
(Nie dotyczy kondensatora 230V)

Portret użytkownika drowning_man

No właśnie nie chce

No właśnie nie chce przyklejać etykiety, obudowa ma być przeźroczysta albo półprzeźroczysta więc po prostu zmatowie ją drobnym papierem ściernym. Jak pisałem na górze była to lutownica, a nie 'wyrywanie' - wystarczy przeczytać:-). No i co najważniejsze, nie jest to urządzenie na pokaz tylko do moich prywatnych zastosowań.

Portret użytkownika White

No faktycznie jest

No faktycznie jest napisane:-). Nie no wiadomo że nie na pokaz ale zawsze fajnie jak cieszy oko.Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem etykiet oraz pudełeczek Zm i Z.
pozdrawiam.

-

Co cie nie zabije to cie wzmocni.
(Nie dotyczy kondensatora 230V)

Portret użytkownika drowning_man

Jak na razie nie mam

Jak na razie nie mam wystarczających funduszy (jak to student) ale z czasem myslę, że się dorobie więc przy większych funduszach lepiej można wykonać projekt:-).

Portret użytkownika mirley

Re: Podstawka

Układ wygląda całkiem OK, nie ma się do czego przyczepić :))

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.