Dub Siren - nieprawidłowe działanie


Witam!

Kolega poprosił mnie o skonstruowanie Dub Syreny - instrumentu używanego w muzyce dub i reggae.

Jedyny schemat tego urządzenia (.doc) (z opisem po francusku) znalazłem na tej stronie i z pomocą google translatora przystąpiłem do pracy.
Na tej podstawie wykonałem schemat w Eagle'u: http://tanatos.pl/dubsiren/dubsiren.zip
i płytkę: http://tanatos.pl/dubsiren/dubsiren.jpg

Po zmontowaniu całości okazało się że działa, jednak nie do końca...
Funkcjonuje jedynie jeden z 4ech potencjometrów - P2 (zmieniający wysokość dźwięku).

Niektóre potencjometry są logarytmiczne zamiast liniowych (których mi zabrakło), ale to raczej nie powinno być problemem.

Zastanawiam się czy gdzieś w mojej wersji schematu jest błąd, czy może popełniłem błąd przy lutowaniu (niektóre ścieżki są dość blisko siebie). A może cała płytka powinna być większa?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak to poprawić. Robić nową płytkę?

Pozdrawiam, kolega z Rootnode :)

P.S. Pytałem na elektrodzie, ale mój post zaginął w gąszczu innych i nie otrzymałem odpowiedzi, liczę, że może tutaj się uda.
Portret użytkownika mirley

Re: Siren

Po pierwsze wyślij mi schemat który masz w eaglu w jakimś formacie jpg lub gif bo nie używam eagla. Popatrzę i porównam schematy może będzie coś nie tak. Poza tym układ nie wydaje się skomplikowany i trudno jest doszukać się przyczyny czemu nie idzie. Co do nowej płytki to narazie nie rób, tylko zamieść jej wygląd w gif lub jpg lub pdf

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika tanatos

Dzięki za odpowiedź. .gif'y

Portret użytkownika lekto

Może mi się wydaje ale plus

Może mi się wydaje ale plus baterii jest podłączony i do anody i do katody diody D1. Dziwnie jest podłączony P4log, chyba brakuje ziemi i out ne555 nie jest nigdzie podłączony, jak nie podłączasz nóżek układu scalonego to dobrze jest ją do masy podłączyć. Ścieżki z masą powinny być grubsze od reszty i dobrze by było jakby w wolnych obszarach była masa.

http://www.sendspace.com/file/byc024

Portret użytkownika tanatos

Dzięki za odpowiedź. W takim

Dzięki za odpowiedź.
W takim razie będę musiał to wszystko zaprojektować od początku, może za którymś razem zadziała... :)

Pozdrawiam.

Portret użytkownika mirley

Re: Płytka

Zanim zaczniesz projektować płytkę narysuj dokładnie schemat... sprawdź czy elementy które dajesz na schemat maja wyprowadzenia dobrze ponumerowane, bo jeśli na schemacie zdarzy się błąd to płytka też będzie zła. Jak narysujesz schemat to zamieść na stronie w celu kontroli :)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

zrobiłem uklad

który działa tak: od plusa idzie do diody Led ido minusa na 3v