Przedwzmacniacz w wersji stereo + tda7294


Hej,
Chciałbym złożyć wzmacniacz 2x25-30W przy 8 ohm'ach. Zamierzam wykorzystać do tego ten przedwzmacniacz. Czy gdzieś na forum jest schemat + pcb tego układu w wersji stereo?
Końcówkę zamierzam wykonać na podstawie tego schematu, zastosuję niższe napięcie zasilania, aby osiągnąć te 25-30W, czy będę musiał wprowadzać jakieś zamiany w stosunku do wersji 2x100W?
Portret użytkownika drowning_man

stereo

Do wersji stereo wystarczy zrobić dwa układy, na osobnych płytkach albo jak cchesz to na jednej jeden obok drugiego. Montowałem już kilka razy ten przedwzmacniacz i najczęściej montowałem dwie płytki jedną pod drugą aby zaoszczędzić miejsce. Nie musisz zmieniać schematu jeśli obniżasz napięcie zasilania, mirley napisał:

"Moduł wzmacniacza zbudowany jest w oparciu o dwa układy TDA7294. Wykonany jest na podstawie typowego schematu zawartego w karcie katalogowej kostki TDA7294. Zasilany jest napięciem niestabilizowanym, symetrycznym z przedziału 10...40V i może oddawać do obciążenia moc do 100W na kanał..."

Więc możesz go zasilić już od +-10V.

Portret użytkownika gosc

Przedwzmacniacze

Dodaj jeszcze że wystarczy wtedy użyć tylko potencjometrów stereo jeżeli chcesz jednym potencjometrem sterować obydwa przedwzmacniacze i masz wszystko ok.

Portret użytkownika Derech

Końcówka będzie zasilana

Końcówka będzie zasilana prądem z trafa 2x17V lub więcej. Powinienem zastosować chyba stabilizator napięcia żeby nic się nie spaliło w przedwzmacniaczu.
Stabilizator powinienem podłączyć pod 0 i + z zasilacza?

Portret użytkownika drowning_man

zasilanie

Przedwzmacniacze zasiliłbym z osobnego uzwojenia, a jeśli Twoje trafo takowego nie ma to z jakiegoś innego małego transformatora np. z jakiegoś starego zasilacza.

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Jeśli nie chcesz stosować dodatkowego trafa to stabilizator 7818 tak jak piszesz wcześniej, między masę a +zasilacza wzmacniacza

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika Derech

dioda

Jak to wyjdzie prawdopodobnie przekonam się w weekend. Chciałbym wstawić diodę, która sygnalizowałaby to że wzmacniacz jest włączony. Poratujecie jakimś schematem/pcb/linkiem?

Portret użytkownika mirley

Re: Dioda

Do tego nie trzeba żadnego schematy, poprostu potrzebujesz diodę i rezystor o odpowiedniej wartości w zależności od napięcia do jakiego chcesz diodę podłączyć. Powiedzmy że podłączysz do tego 18V (względem masy) to rezystor szeregowy podłączony z diodą powinien być 1.6k-1.8k, uzyskasz prąd na diodzie w okolicach 10mA

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.