Bascom Avrdude - kilka pytań :)


C:\Program Files\avrdude\avrdude.exe -C C:\Program Files\avrdude\avrdude.conf -p m8 -P lpt1 -c stk200  -U flash:v:C:\Documents and Settings\Sławek\Pulpit\usbasp.2006-12-29\usbasp.2006-12-29\bin\firmware\usbasp.atmega8.2006-12-29.hex:a 
avrdude.exe: can't open device "giveio"
 
avrdude.exe: failed to open parallel port "lpt1"

Na początek właśnie pytanie o ten błąd, bo coś chyba namieszałem i teraz avrdude marudzi o jakieś "giveio". Nie wiesz co na to poradzić?

Drugie pytanie brzmi jeśli w bascomie klikam verifiry to jak mi wyświetli difference at 00000 to wszystko ok?

Trzecie pytanie to ,jak skasować w bascomie program z tej atmegi? Kliknąć reset chip czy co?

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź ;]
Portret użytkownika mirley

Re: Avrdude itp

giveio to z dużym prawdopodobieństwem sterownik do LPT polecany na forach internetowych... jego zainstalowanie skutkuje tylko reinstalką windowsa (przynajmniej kiedys sobie tak zrobiłem) bo nie chce potem działać żaden programator na porcie LPT.

W bascomie programator STK200 działa bez zarzutu. Nie ma prawa się pojawić DIfference at... bo to świadczy o błędzie odczytu programu z procesora, numer 0000 oznacze że z dużym prawdopodobieństwem programator w ogóle nic nie programuje. Jedyne co trzeba ustawić to port LPT w biosie na tryb ECP, jeśli programator jest dobrze podłaczony, zasilany jest programator i procesor itp.

kasowanie programu te "Erse chip" w okienku programatora jest dostępna ta opcja

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.