Jonizator


http://obrazki.elektroda.net/17_1270736617.jpg
http://obrazki.elektroda.net/4_1270736616.jpg]
Mam takie cudo zanim się zepsuło działało znakomicie.
Na podstawie płytki nakreśliłem schemat wartości rezystorów mogą być inne.Czy ktoś mógłby sprawdzić schemat na jakimś symulatorze lub przeanalizować czy ma to sens dodam że gdy układ był sprawny działał rewelacyjnie.
Układ jest chyba podobny do tego http://www.allegro.archiver.pl/jonizator-bezdotykowe-zapalanie-luku-do-spawarka-352-21187.html

Mirley: Patrz -> regulamin na temat zdjęć
Portret użytkownika mirley

Re: Jonizator

Układ wygląda na przetwornicę, po pierwsze sprawdź miernikiem zasilanie układu 555 czy jest prawidłowe. Jeśli nie widać śladów spalenia po układzie to mógł pójść z dymem któryś z tranzystorów.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika seba201991

Chciałbym zrobić nową płytkę

Chciałbym zrobić nową płytkę ta stara ma xx lat jest robiona markerem i nie wygląda to za ciekawie czy według mojego schematu tego rysowanego od reki nie ma ma gdzieś błędu który razi w oczy>? Przeanalizuję to jeszcze raz i czy mogę liczyć na to by ktoś to wprowadził do komputera.Protel Eagle albo jakiś inny program mają funkcję auto rozmieszczania elementów ?