Rozbudowa zasilacza do 10Amper o tranzystory 2N3055


Witam wszystkich,
Natknąłem się na pewien schemat zasilacza http://www.ulrichradig.de/home/index.php/projekte/Power-Supply-PS1 podpartego modułem Volt-Amp z wyświetlaczami LED i sterowanego Atmega 8. Na stronie są oryginalne pliki, ja tu przedstawię wersje schematu mojej wersji o oryginału. Miałby być ten wytwór do mojej stacji CB...jak sie uda, jeżeli nie to tam sobie spokój z lutowaniem i zajmę się dalej elektryką wyokonapięciową :))
Zacząłem kombinować z wyciągnięciem go do 10Amper. Ponieważ jestem totalnym samoukiem pobierającym wiedzę z internetu i podpieram się metodą prób i błędów (czyli niszczenia elementów za pomocą zwarć:))chciałem zapytać czy to ma sens co wytworzyłem na bazie schematu oryginalnego? Pytanie dotyczy o sposób podłączenia tranzystorów 2N3055 i ich włączenia do układu-a dokładnie o punkty oznaczone na mojej wersji schematu jako X1-1, X1-2.... czy złącze X2-3 będzie w tym podłączeniu wyjściem wykonawczym zasilacza?
Generalnie to nie wiem czy kod zródłowy omawia zakres regulacji na przetworniku ADC Atmegi do takich wartości jakie mam zamiar wyciągnąć z tego układu, ponieważ jest napisany w C którego nie znam ( uczę się Bascoma od niedawna)
Co jeszcze powinno być zmienione by przystosować do takiego wydatku prądowego? W linkach poniżej są schematy ; oryginalny i przerobiony

Oryginał;

Przerobiony;

Za sugestie i odpowiedź z góry dziekuję.
Irek
Portret użytkownika mirley

Re: Zasilacz

Z tego co widziałem to ludzie przeważnie LM317 uzupelniają o tranzystor(y) w taki sposób jak na tym schemacie http://obrazki.elektroda.net/37_1259794079.png u góry. A tak wogóle to w karcie LM317 jest zalecany schemat dla zwiększenia wydajności prądowej LM317

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.