Poradnik po projektowania Paneli przednich


Witam wszystkich :)
Mam problem ponieważ wykonałem wzmacniacz z owej strony :) wszystko już ładnie poskładane obudowa wykończona jednak panel przedni jest pusty;/ Najpierw chciałbym zaprojektować mój panel na jakimś dobrym programie i chce do tego dodać napisy. Chciałbym żeby wszystko było na końcu w pliku PDF ponieważ będę mógł wydrukować w ksero, przy czym nie zmieniając skali.

Moje pytanie brzmi jak mogę się do tego zabrać ?? może to wyglądać jak na niektórych projektach Mirleya, jakich programów mogę do tego użyć ?? i najlepiej by było, żeby projektować w skali 1:1.
Portret użytkownika mirley

Re: Panele przednie

musisz mieć program do rysowania wektorowego. Dobrym darmowym programem jest inscape, ale mogą być też inne, jak np paint shop pro lub Autocad itp. Programy takie jak Paint nie nadają się do tego celu.

ostatnio wykonuje rysunki paneli w programie do płytek, wykorzystując warstwę na której normalnie znajdują się opisy elementów. Dzięki temu mam od razu rozłozenie dziur i podpisów gotowe, bo rysuje bezpośrednio po kopii PCB. Potem kasuje elementy i ścieżki a podpis zostają.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika matrix

Re: Panele przednie

Można też użyć Photoshopa.

Portret użytkownika sentriozan

co to inscape to jak chce

co to inscape to jak chce zapisać projekt do pliku pdf to wyskakuję mi okienko i jedno co mnie martwi to jest to że:
Rozdzielczość tworzonej kopi bitmapowej (dpi) 90
Czy tutaj trzeba coś zmieniać ?? czy trzeba może ustawić na 100 ??

edit:
czy jak mam większy format niż A4 to do pdf zapisuję mi nie wszystko;/ góre mi na przykład odcina tylko jest to co się mieści.

Portret użytkownika grizz

A zmień ustawienia strony na

A zmień ustawienia strony na wie ksza nniż a4.

dpi możesz spokojnie olać.

Portret użytkownika sentriozan

zmieniłem na A3 i pomogło ;]

zmieniłem na A3 i pomogło ;]

Portret użytkownika gosc

Re:Panele przednie

Photoshop jest raczej do grafiki bitmapowej. Ale z tej półki programów do obróbki grafiki wektorowej można użyć albo Corela albo Illustratora. Myślę, że łatwiejszym programem do tego celu byłby jednak Visio.

Portret użytkownika matrix

Re:Panele przednie

Ja robiłem przedni panel do zasilacza w photoshopie i wyszło bardzo ładnie.

Portret użytkownika sentriozan

[url=Panel

LINK

Jednak wybrałem program Inkscape z początku było to uciążliwe mimo to doszłem do obsługi ;] w linku jest projekt Panelu przedniego do mojego zasilacza ;] na razie jest testowy jeszcze go nie drukowałem ;]