Zasilacz electronic lab przeróbka


Witam poskładałem ten zasilacz jakiś czas temu i mając dwa kanały mam 2x30V i odpalając wzmacniacze dużej mocy czasami potrzebuję wyższego napięcia. Chciałbym przerobic ten zasilacz tak aby wytrzymywał sterowanie do 50V. Zastanawiałem się czy wystarczy tylko zasilic wzmacniacze operacyjne z osobnego źródła. proszę o jakieś sugestie czym się kierowac podczas modyfikacji.
Portret użytkownika rafall11

Schemat

Portret użytkownika mirley

Re; Zasilacz

A czy jak dasz zasilanie wzmacniaczy operacyjnych niższe to nie wystąpi nigdy na wejściach więcej niż napięcie zasilania? teoretycznie może się tak zdarzyć i wtedy będzie problem

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Właśnie tego próbowałem się

Właśnie tego próbowałem się dowiedzieć. Niestety jestem jeszcze zbyt młodym elektronikiem by wywnioskować to ze schematu. Chyba będę musiał wziąć miernik i pomierzyć. Dzięki za odpowiedz.

Portret użytkownika Łukasz

Można by wymienić wzmacniacze

Można by wymienić wzmacniacze operacyjne z tl081 na OPA445 one maja wysze napiecie zasilania +-45 v wiec można by wydusić z zasilacza ponad 40v Proponuje poczytać Te posty Jest tam prawie wszystko o co można zapytać o ten zasilacz. Opis przeróbki na wieksze napiecie też tam znajdziesz.