Układ żyrandola


Hej, nie miałem pomysłu by nazwać temat, więc może się on wydawać trochę bezsensu.
A więc chciałbym mieć możliwość załączania 2 osobnych żarówek w lampie, niestety nikt tego wcześniej nie przewidział i do lampy dochodzą tylko dwa przewody L i 0 a więc brakuje jeszcze jednej fazy, znalazłem w sklepie AVT fajny układ i niby wszystko ok, ale jest jeden problem, układem wykonawczym są triaki, a jak wiemy nie lubią one współpracować z żarówkami energooszczędnymi, które dziś są standardem, więc niestety szukam dalej, może wy znacie układy o podobnym działaniu?
Bardzo proszę o pomoc

Dodam, że kucie w ścianie chodź najprostsze - nie wchodzi w grę,
Nie znam się zbyt na programowaniu, jednak zaprogramować uC to nie problem (chyba).
Znam sie nieco na elektronice, ew. ojciec elektronik pomoże :)
Portret użytkownika matrix

Re: Układ żyrandola

Żyrandol jest dość sporym ustrojstwem więc ja pokusił bym się o umieszczenie w nim mini trafa i zamiast triaków dał "energooszczędne" przekaźniki. Tudzież można pokusić się o obliczenie prądu zasilacza beztransformatorowego i znaleźć jakieś przekaźniki które pobiorą na tyle mało prądu że można je będzie podpiąć zamiast triaków.

Portret użytkownika gosc

Układ żyrandola

Tyle czy w owym projekcie można tak łatwo podmienić triaki na przekaźniki ? wątpię, zwłaszcza, że w opisie tego kitu jest napisane, że napięcie na triaku 2 jest trochę mniejsze niż na triaku nr 1 by zasilić cały ten układ

Portret użytkownika gosc

nie prościej..

NIe prościej dodać jeszcze jeden kabel w żyrandolu???

Portret użytkownika kaktus

Mogę polecić układ kolegi

Mogę polecić układ kolegi browara, który sprzedaje swoje opracowania na allegro (browarec), jak dla mnie mógłby się sprawdzić układ, którym steruje się za pomocą linii zasilającej, oczywiście na wyjściu trzeba wtedy wtyknąć przekaźniki.

-

"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest.".