licznik rozpoznawanie kierunków


Jak wykonać rozpoznawanie kierunków w liczniku do nawijarki.Licznik na atmedze nie mam koncepcji jak zrobić żeby zliczał impulsy w obie strony.
Portret użytkownika mirley

Re: nawijarka

Najprościej jest dać impulsator żeby kręcił się razem z nawijanym elementem i wtedy masz możliwość liczenia w dwóch kierunkach. Można też zrobić transoptor szczelinowy i tarczę z dziurą która odsłania szczelinę.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika alex

licnik

no dzięki za odpowiedź . Tak dokładnie chodzi mi o to by czujnik liczył w jedną stronę a po zatrzymaniu przykładowo obracam ręcznie w drugą stronę w celu jakiejś poprawki licznik licz w tył (bez ingerencji w liczniki).lmpulsator pewnie odpada pewnie nie wytrzyma obrotów i będzie problem z mechaniką.Myślę że będzie potrzeba 2 czujniki na dwa piny do atmegi myślałem o CNY70 , Tylko bardzo niewiem jak to zrobić programowo i jak namalować pola do odczytu.

Ok.problem rozwiązany dwa czujniki cny70, jakoś program udało mi się napisać i działa.Teraz powalczę ze zamianą wyświetlaacza lcd na led żeby cyferki były lepiej widoczne.

Portret użytkownika kaktus

Zdechły gryzoń.

A myślałeś aby wykorzystać starą myszkę z komputera?

Gotowiec to rolka od kółka ((-;

-

"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest.".