Wyswietlacz numeru piesni w kościele :D


Witam. Dostałem do naprawy zestaw wyswietlajacy trzycyfrowy numer piesni w kościele...
Zaczne od tego że zestaw wyglada na samodzielna produkcje. Organista ma klawiaturę z telefonu i wyswietlacz 3 x 7 segment. W srodku Atmel 89c2051 (i właśnie on padł) , do tego 7447 do multipleksowania wyswietlacza bo jeszcze obsługuje to klawiature matrycowa. Do tego , ze wzgledu pewnie na odległość dołożono do komunikacji z wyswietlaczem układ SN75176BP.
W wyświetlaczu taki sam procesor, ten sam układ odb/nad i trzy duze moduły LED 7 seg. Komunikacja po dwóch drutach.
Jako że wykonawca nie jest nowemu proboszczowi znany to kod źródłowy do procka nadajnika zaginał.
Pytam szanowne grono czy spotkaliście się moze kiedyś z takim projektem. zaprogramowałbym procka w nadajniku i chyba by ruszyło (tamten naprawdę uszkodzony, zwarcia na wielu nóżkach do masy, w tym reset). Gdybym miał to zrobić od nowa to chyba na AVR ze wzgledu na mozliwość programowania w układzie. Przerobiłbym RESET, ale nie wiem czy gra warta swieczki..trochę zajmie mi rozgryzienie protokołu tego SN.. a wiadomo czas to pieniądz i nie kazdy go ma. proszę o pomoc lub sugestie..ewentualnie jakieś podpowiedzi co do sposobu obsługi tego SN.. w Bascom. Dziekuje z góry.




Portret użytkownika kaktus

(-;

SN75176BP to jest transmiter RS-a z programowym kierunkiem nadawania. Sprawdz czy ?C steruje pinami DE/RE, Jeśli nie to tylko wypluwa dana na tego RS-a a drugi łapie. W takim przypadku popsuty kład będziesz mógł zastąpić AVR jeśli pobawisz się w zgadywanie i go oprogramujesz potem. Na dzień dobry możesz iść z laptokiem i za pośrednictwem stosownej przejściówki wpiąć się do układu odbiornika omijając transmiter i próbując odgadnąć co tam wogóle posyłać

-

"Cierpliwym być musisz, by wiedzę zgłębiać tajemną, gdyż ciemna strona mocy niszczącą i silną jest.".