Słuchawkowy Wzmacniacz Gitarowy


8.8
Ocena: None Średnia: 8.8 (5 głosujących)

Ten prosty wzmacniacz słuchawkowy o zaskakująco dobrych parametrach szumowych powstał specjalnie do pogrywania na gitarze w późnych porach wieczornych lub nocnych, kiedy włączanie klasycznego piecyka gitarowego nie jest miło odbierane wśród współlokatorów lub sąsiadów. Urządzenie zostało wykonane w oparciu o tani, a jednocześnie niskoszumowy wzmacniacz operacyjny NE5532. W roli stopnia wyjściowego pracują dwa niewielkie tranzystory bipolarne. Na płytce przewidziano złącze do gitary (Duży JACK) i wyjście słuchawkowe (Mały JACK) oraz potencjometr do regulacji wzmocnienia. Testy wykazały, że wzmacniacz posiada duże wzmocnienie i można z powodzeniem pracować z ustawieniem na "minimum", sygnał będzie wtedy regulowany jedynie w gitarze. Cały układ zasilany jest z baterii 9V, a wszystko po to aby nie ciągnąć za sobą przewodów od zasilania. Wzmacniacz współpracuje z klasycznymi słuchawkami 32ohm. Po podłączeniu ich do układu, monofoniczny sygnał z gitary zostanie podany na dwie słuchawki naraz.

Działanie:


Schemat ideowy układu znajduje się na rysunku poniżej:

Głównym elementem całego wzmacniacza jest układ U1 (NE5532), jest to niskoszumowy podwójny wzmacniacz operacyjny. Pierwsza jego część (U1B) stanowi przedwzmacniacz o regulowanym wzmocnieniu za pomocą P1 (10k B). Praktyczne próby wykazały że potencjometr ten nie jest konieczny i do pracy ze słuchawkami wystarczy w zupełności zastąpić go zworą. Spowoduje to jednocześnie ustawienie głośności na minimum (Gdyby okazało się że jest za cicho to zawsze można zastosować indywidualnie dobrany rezystor o wartości mniejszej od 10k). Elementy R4 (10k) i C2(220uF) tworzą prosty filtr napięcia, przez który za pośrednictwem rezystorów R1 (100k) i R2 (100k), polaryzowane jest wejście wzmacniacza.

Stopień wyjściowy wzmacniacza wykorzystuje drugą połówkę wzmacniacza operacyjnego (U1A) oraz dwa komplementarne tranzystory T1 (BC338) i T2 (BC328). Cały wzmacniacz objęty jest ujemnym sprzężeniem zwrotnym zrealizowanym na R6 (10k), oraz R5 (1k) i C6 (22uF). Dzięki rezystorowi R7 (100R) dla małych mocy słuchawki zasilane są tylko z wyjścia wzmacniacza operacyjnego, natomiast przy większej głośności otwierane są tranzystory wyjściowe, za pomocą spadku napięcia na tym rezystorze. Kondensatory C1 (470nF lub 100nF) i C5 (1000uF lub 100uF) odcinają składową stałą odpowiednio na wejściu i wyjściu wzmacniacza. Dodatkowo kondensatory te obcinają pasmo przenoszenia wzmacniacza od dołu (mniejsze wartości tłumią bas, którego we wcześniejszej wersji było za dużo). Kondensatory C3 (100nF) i C4 (1000uF) filtrują napięcie zasilania wzmacniacza. Dioda D1 (LED) wraz z rezystorem R8 (2k) jest kontrolką zasilania. Rezystor ten należy tak dobrać aby przy zastosowanym napięciu zasilania dioda świeciła, pobierając minimalny prąd (dla zasilania bateryjnego). Złącze ZAS umożliwia podłączenie napięcia zasilanie (standardowo jest to bateria 9V).

Budowa:


Układ z powodzeniem można zbudować w oparciu o płytkę drukowaną dostępną tutaj. Rysunek w odbiciu lustrzanym można pobrać tutaj. Montaż należy rozpocząć od wlutowania jednej zworki. Dalsze w kolejność powinny być rezystory. W układzie można zastosować rezystory metalizowane, jednak nie ze względu na tolerancję ale lepszą jakość. Kolejność pozostałych elementów nie jest krytyczna, warto jednak najpierw zamontować elementy najmniejsze. Pod wzmacniacz operacyjny można zastosować podstawkę. Potencjometr nie jest konieczny i można go zastąpić zworą. Do zasilania wzmacniacza można z powodzeniem zastosować baterię 9V lub dowolny zasilacz o napięciu 9-20V. Całość zmieści się w małej obudowie z tworzywa, wraz z baterią 9V lub złączem zasilającym. W projekcie została użyta obudowa KM-26N. Pomocą w konstrukcji może okazać się schemat montażowy dostępny tutaj lub fotografie układu.

Wykaz Elementów:

1x Listwa Goldpin 1x2 (ZAS)
1x Złącze Jack 3,5mm (do druku)
1x Złącze Jack 6,3mm (do druku)
1x Przełącznik 2-pozycyjny
1x 1k
1x 2k* (dobrać w zależności od żądanej jasności diody)
2x 10k
1x 100R
2x 100k
1x 470R
1x Potencjometr Montażowy 10k
1x 100nF
1x 470nF
2x 22uF Elektrolit
1x 220uF Elektrolit
2x 1000uF Elektrolit
1x Dioda LED
1x BC328
1x BC338
1x Wzmacniacz Operacyjny NE5532

Zdjęcia Projektu:

ZałącznikWielkość
Schemat24.66 KB
Płytka9.6 KB
Płytka (odbicie lustrzane)9.66 KB
Płytka (6 na stronie)44.86 KB
Montowanie13.36 KB



Portret użytkownika grizz

Ja jako "użytkownik" ww.

Ja jako "użytkownik" ww. sprzętu musze tylko dodać, ze wzmacniacz sprawdza się wyśmienicie :)

Portret użytkownika gosc

Witam! Czy ten wzmacniacz

Witam!

Czy ten wzmacniacz sprawdzi się również z gitarą basową?

Pozdrawiam

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

A czemu miałby nie działać? Przecież z tego co wiem to budowa gitary basowej jet bardzo podobna do zwykłej i działa na takiej samej zasadzie.

Jeśli twoja gitara działa z piecykiem dla zwykłej gitary to ten wzmacniacz też sobie z nią poradzi :)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Dzięki za info. Czy działa

Dzięki za info.
Czy działa ze zwykłym piecykiem to nie wiem, bo takowego nie posiadam :) Obecnie używam wzmacniaczyka ruby (http://runoffgroove.com/ruby.html) który działa ok, ale rozglądam się za czymś porządniejszym.

Pozdrawiam

Portret użytkownika kemot

jaka obudowa

Jak nazywa się obudowa, w której mieści się owo cudo?

Portret użytkownika kemot

Widze, że nie umiem czytac ze

Widze, że nie umiem czytac ze zrozumieniem;( (obudowa km-26n) Jak dorobic do tego wzmacniacza wtyczke do zasilaniago za pomocą zasilacza? Chciałbym aby mozna go było zasilać równiez z baterii.

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz gitarowy

To tak... Poprostu do złącza zasilającego podłącz baterię poprzez diodę prostowniczą (lub lepiej poprzez diodę Schotkiego). Równolegle do tego samego złącza zasilania podłącz zasilacz równierz poprzez taką samą diodę. Napięcie zasilacza daj większe niż baterii (np. 12V). Ogólnie da ci to taki efekt że gdy włączysz zasilacz to dioda podłączona do baterii zostanie spolaryzowana zaporowo i prąd będzie pobierany z zasilacza. Gdy zasilacz będzie wyłączony to wzmacniacz pójdzie z baterii

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika kemot

Dzięki wielkie. Zabiore się

Dzięki wielkie. Zabiore się za ten wzmacniacz w poniedziałek. Bardzo fajna strona, ciekawe projekty i wszystko dokładnie wytłumaczone. Gratulacje.

Portret użytkownika kemot

Schemacik

http://img19.imageshack.us/img19/1889/91804285.gif Czy jak tak to połącze to będzie śmigać?

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Będzie działać :) Napięcie zasilacza powinno być większe niż baterii. Zmierz czy z baterii jest pobierany prąd jak zasilacz jest włączony.

Ps. Załóż konto na stronie i następnym razem dopiski rób przez edycję poprzedniego wpisu. Jeśli oczywiście w międzyczasie nikt nie odpisał :)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika Kemot

Jaka dioda?

Byłem dzisiaj w sklepie elektronicznym i prosiłem o diody Schottki'ego. Pan w sklepie mówił, że rodzajów takich dod jest wiele. Chciałem zapytać jaka konkretnie dioda powinna to być. Również mam problem z małym gniazdkiem jack. Jego nózki nie pasują w otwory. Mam właśnie takie gniazdko http://img14.imageshack.us/img14/7280/dsc04612y.jpg Jak podłączyć je kabelkami do płytki? Która nóżka w który otwór? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam.

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz gitarowy

Dioda schottkiego może być byle jaka, sam nie znam żadnego modelu bo bardzo mało ich używam. Poprostu powiedz w sklepie że ma być na prąd 1A (dla bezpieczeństwa) i niech sprzedawca coś zaproponuje. Kup najtańszą jaką ci poda. Jeśli jeszcze nie kupiłaś to spróbuj najpierw ze zwykłymi diodami prostowniczymi 1N4007 lub podobnymi. Diody prostownicze mają większy spadek napięcia. Poprostu podłącz i zobacz.

Jeśli chodzi o to złącze, to żeby pasowało do płytki to musiałbyś kupić dokładnie takie jak ja miałem (patrz zdjęcie). Oczywiście możesz je dołączyć na kablu. Wyprowadzeń nie znam ale jeśli masz miernik uniwersalny to zidentyfikujesz łatwo które jest które. Podłącz słuchawki do złącza i mierz po kolei rezystancję między pinami (wiem prawie napewno że pin najbliżej otworu na wtyczkę jest masą, GND). Słuchawki mają ok 32 Ohm więc względem masy zidentyfikujesz dwa kanały a między kanałami powinno być ok 64 Ohm. Potem te dwa piny między którymi jest 64 Ohm zewrzyj razem i bedzie to twój sygnałowy kabel (jeden kabel do płytki) a drugim kablem będzie wspomniane wcześniej GND. Kabel sygnałowy podłącz do punktu na płytce za kondensatorem C5 a masę do GND

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika Kemot

Dzięki

Dzięki, będe próbował. Pozdrawiam i przepraszam za zadawanie tak wielu pytań. :-)

Portret użytkownika gosc

zmniejszenie głośności...

witam! projekt jest naprawde super! zrobiłem juz taki wzmacniacz... jednak chciałbym sie spytac jak mozna by zrobic taką regulacje wzmocnienia od 0
a nie tak jak w przypadku potencjometra....
lub jak ewentualnie zmniejszyc wzmocnienie tego wzmacniacz(w przypadku zworki), bo jak dla mnie jeszcze za głosno gra.... z góry wielkie dzieki!pozdrawiam

Portret użytkownika grizz

Zmniejsz wyjście na gitarze /

Zmniejsz wyjście na gitarze / kostce :P

Portret użytkownika gosc

dobra juz wiem:D:D

dobra juz wiem:D:D wystarczyło dac potencjometr pomiędzy jacka a C1:P i mam najnormalniejsza regulacje głosnosci od 0:P

Portret użytkownika gosc

Jeżeli użyje się w wyjściu

Jeżeli użyje się w wyjściu słuchawek mono, to mogło by źle działać? Według mnie wtedy GND z sygnałem by się połączyło i by była kicha :/

Portret użytkownika gosc

Witam jako ze jestem zielony

Witam jako ze jestem zielony w temacie elektroniki, chcialbym zapytac ile kosztuja cześci do takie uzadzenia - jest sens walczyc :)?

Portret użytkownika gosc

ok.10 zł.(zależy jeszcze

ok.10 zł.(zależy jeszcze gdzie kupujesz: "sklep elektroniczny", gdzie gniazdo jack`a kosztuje 5zł. czy przez internet). Ja kupiłem przez internet z kolegą i wyszło ok.10zł. na jeden wzmacniacz.

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz gitarowy

Jeśli doliczysz obudowę to jeszcze troszkę więcej ale cena jest prawie zerowa w stosunku do efektu jaki daje to proste urządzonko. Poza tym tutaj nie rozważamy czy się opłaca coś zrobić, tylko poprostu robimy :), a w większości przypadków i tak wychodzi taniej niż w sklepie. Nie licząc oczywiście satysfakcji z leżącego na biurku urządzenia własnej konstrukcji.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Moglbys podac mi adres sklepu

Moglbys podac mi adres sklepu w ktorym kupiles czesci? A moze masz jeszcze kopie zamowienia czy cos w tym stylu to by mi bylo jeszcze prosciej ;)

Portret użytkownika Kemot

Mnie to wyniosło wraz z

Mnie to wyniosło wraz z obudowa płytka i proszkiem do trawieia 35zł. Kupowałem w sklepie elektronicznym.

Portret użytkownika gosc

Wzmacniacz

Sklepy: www.namadero.pl i www.cyfronika.pl!

Może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie: dłaczego na wejściu łaczy się GND ze środkowym złączem, a na wyjściu środkowe z trzecim(chodzi mi o gniazda jack)?Czy to nie powinno być podobnie połączone?Dlaczego tak się robi?

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz gitarowy

Choć bardzo się staram, nie rozumiem o co pytasz. Na wejściu włączona jest wtyczka mono, ma ona masę po obwodzie a na końcówce oddzielone pole z sygnałem. Złącze wejściowe jest typu stereo, bo takie było. Zostało tak zwarte aby zapewnić prawidłowe połączenie do wtyczki mono. Na wyjściu jest gniazdo jack stereo, bo słuchawki taką mają wtyczkę. Na płytce zwarte są dwie słuchawki do siebie równolegle.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Żeby byla jasnosc - gniazdo

Żeby byla jasnosc - gniazdo na jack 6,3mm ma byc mono a 3,5mm na stereo?

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Przecież podłączasz gitarę na wejście która ma kabel mono. Na wyjściu są standardowe słuchawki, więc trzeba zewrzeć lewą i prawą do siebie aby było mono. Popatrz na schemat a zrozumiesz jak to działa.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

jak są dwie

jak są dwie słuchawki(stereo), to są dwa "+" i jeden "-". W jacku jest tak, że ten "-" jest zaraz przy kablu. Dalej, to są dwa "+"?Co by się stało, gdyby w tym układzie zamiast słuchawek stereo dać mono? "+" by się połączył z "-"!

Portret użytkownika mirley

Re: Słuchawki

Tak masz rację gdybyś sobie włączył wtyczkę mono do gniazda wyjściowego to zrobisz zwarcie. Więc dlatego masz podłączać wtyczkę stereo lub zrobić sobie gniazdko we własnym zakresie. A tak w ogóle to nie widziałem nigdy słuchawek mono :)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika matek45

Tak się składa,że mam taką:)

Tak się składa,że mam taką:) Dodają je do elektronicznych metronomów - są małe(a właściwie jest mała, bo to jedna słuchawka) i chciałem jej używać do tego wzmacniacza, ale trudno....Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

:) Możesz jeszcze odciąć jedno z wyprowadzeń złącza Z2(nie wlutujesz go), tak żeby nie robiło zwarcia jak włożysz wtyczkę mono, lub tak jak pisałem wcześniej inne gniazdo i połączyć kablami do płytki

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Witam, czy byłoby możliwe

Witam,

czy byłoby możliwe załączenie płytki w rastrze 2,54mm? Chciałbym zmontować ten układ na płytce uniwersalnej, ponieważ nie mam możliwości wykonania płytki samodzielnie.

Pozdrawiam

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz gitarowy

Nie rozumiem do końca o co chodzi? Chcesz aby elementy były rozmieszczone dokładnie co 100mil (2,54mm)? Nie rozumiem po co skoro płytka jest banalna do zrobienia nawet w pająku. Jeśli dobrze zrozumiałem o co chodzi to wykonanie takiej płytki będzie już mniej kłopotliwe niż narysowanie projektu ponownie....

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika mateo_c1

moc

hey! chciałbym się dowiedziec jaką ma moc ten wzmacniacz? i czy jest możliwośc zastosowania jakiegoś mocniejszego wzmacniacza... lub czegos zeby to bardziej wzmacniało..?

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Moc tego wzmacniacza to ok 0,5W lub troszkę mniej, dla dużych słuchawek stereofonicznych jest wystarczająca. Chciałbys wykonać piecyk czy coś w tym stylu?

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Witam, wykonałem ten

Witam,

wykonałem ten wzmacniacz i jestem z niego zadowolony. Jest na tyle mały, że całość wraz z baterią zmieściła mi się w gitarze, więc nie "wala" mi się nic na zewnątrz.
Mam tylko jedno pytanie, przy załączaniu układu jest dość głośne pyknięcie w słuchawkach - jak można się go pozbyć?

Pozdrawiam

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Konstrukcja była tak prosta że niczego takiego nie przewidziałem, możesz jednak spróbować późniejszego dołączania słuchawek. Najpierw podłącz je przez zwykły przełącznik i w pierwszej kolejności włącz wzmacniacz a potem dopiero słuchawki, jeśli nie wystąpi stuk, to możesz dać dwa wyłączniki i będzie spokój. nie wiem czy jest sens robić jakiś układ do opóźnionego włączenia głośników, bo niepotrzebnie będzie pobierał prąd.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Re: Wzmacniacz

Rozumiem, spróbuję pokombinować z jakimś przełącznikiem. Opóźnione załączanie tu raczej nie ma sensu :)
Pozdrawiam.

Portret użytkownika gosc

duży jack

Witam
Jak zmieściłeś do obudowy duzego jacka?
U mnie strasznie odstaje i sie nie mieści:/
Pokrywki nie moge zamknąć
Pozdrawiam

Portret użytkownika mirley

Re: Jack

Ja przewidziałem ten problem wcześniej i troszkę przyciąłem nogi gniazda, a w zasadzie przyszlifowałem te szersze fragmenty(o góry) tak aby złącze lepiej przylegało do płytki :)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Re: Jack

Pominąłem gniazdo dużego jacka - w pokrywce od gitary zamontowałem gniazdo małego jacka, i tam podłączam słuchawki.

Portret użytkownika mateo_c1

ja zrobiłem z tym jackiem

ja zrobiłem z tym jackiem identycznie.. i wszystko supcio się zmiesciło... a co do tej mocy to pytał sie kumpel któremu robiłem taki wzmacniacz:) ale piecyk tez bym chciał kiedyś zrobic:)pozdrawiam..

Portret użytkownika gosc

Przester, impedancja wejściowa

Witam,
złożyłem wzmacniaczyk wg. przedstawionego tu projektu. Mój problem polega na tym, iż przy ustawieniu w gitarze głośności na więcej niż 1/5 dźwięk jest przesterowany (sprawdzane na 2 gitarach, przy podłączeniu np. mp3 playera jest ok). Zwiększyłem wartość R3 z 470 omów do 1,5 kom, poprawiło to nieco sytuację. Czy mogę dalej bezkarnie zwiększyć tę rezystancję? Jaki efekt dałoby tu zwiększenie impedancji wejściowej przez dodanie rezystora? Jak zmniejszyć nieco wzmocnienie układu? Jako początkujący nie ogarniam jeszcze do końca idei układu, dlatego będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

pozdrawiam,
a.

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz Gitarowy

Zwiększ R3 do 2,2k ale dalej juz nie. Potencjometr skręć na minimum aby pierwszy wzmacniacz stał się tylko buforem. U mnie ze skręconym potencjometrem na minimum uzyskałem odpowiednie wzmocnienie, reszta regulując na gitarze. Dlatego w obudowie układ jest już bez potencjometru.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika BC547

Pytania - słuchawkowy wzmacniacz gitarowy.

Kilka pytań mam odnośnie tegoż projektu, oczywiście jak najbardziej świetnie wyjaśnionego :)

1. Czy taki jack może być (3.5)
http://www.cyfronika.com.pl/s/product_info.php?products_id=13881
Jeśli tak to gdzie jakie on będzie mieć wyjście? Ew. prosiłbym polecić właśnie z tego sklepu to które ma być.
I kolejne ruskie gniazdo:
http://www.cyfronika.com.pl/s/product_info.php?products_id=13878 czy
http://www.cyfronika.com.pl/s/product_info.php?products_id=13874 ?

2. Potencjometr: montażowy czy zwykły?
Sądzę że zwykły ponieważ taki pasuje do ścieżek, montażowy ma nieco inne rozłożenie nóżek.
Ew. chyba montażowy żeby nie wiercić w obudowie do "gałki"?

3. Przełącznik... http://www.cyfronika.com.pl/s/product_info.php?products_id=23286 umiejscowić go w obudowie i połączyć nóżki kabelkami? Ew. poprawny w tym sklepie :)

4. Jakie on powinien mieć oznaczenie? "470nF" :) Łatwo się pomylić jeśli nie jest się biegłym w odczytywaniu. Może to być ceramiczny? Na zdjęciu jest jeden z tych "innych" :)

5. Podane jest "NE5532" a dokładniej zapewne NE5532N tak?

6. Ścieżki. Widzę że na tej płytce "wyżarło" Ci je w kilku miejscach. Co w takiej sytuacji robisz? Kawałek drucika i przylutować go z obu stron czy masz jakiś lepszy sposób? Bo jednak ten drucik to ostateczność... nie zawsze ładnie wygląda :)

7. Na jak długo "brzdąkania" wystarcza jedna bateria?

8. Gdzie dokładnie podłączone jest złącze baterii? Na jednym ze zdjęć widzę obok przełącznika...

Portret użytkownika smanek

Czy zadziała

Siemka
czy ten wzmak zadziała z przystawką do akustyka?

Portret użytkownika grizz

Na 99% zadziała.

Na 99% zadziała.

Portret użytkownika mirley

Re: Przedwzmacniacz gitarowy

1. Może być takie gniazdo... podłączsz go kabelkami do płytki. Odnośnie gniazda mono to kup to zabudowane
2. Wogóle nie dałem potencjometru po głębokim namysle. na płytce jest miejsce dla zwykłego.
3. Przełącznik ok, podłaczyć kabelkami
4. Kondensator MKT, lepszej jakości niż ceramiczny. Oznaczenie np 470nK ale może byc inne zależnie od producenta
5. Tak
6. Płytka za długo posiedziała w wytrawiaczu. Stosuje kawałek nóżki od rezystora mimo że wygląda nieładnie
7. Narazie działa na pierwszej włożonej.
8. Patrz na schemat montażowy na złącze ZAS

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika Swrdck

question

Czy płytka tego wzmacniacza trzyma się z obudową tylko za pomocą przykręcanego jack 1/4" mono? Czy może od spodu jakimś hotglue, etc?

Portret użytkownika Swrdck

Mocowanie

Czy płytka tego wzmacniacza trzyma się z obudową tylko za pomocą przykręcanego jack 1/4" mono? Czy może od spodu jakimś hot-glue?

Portret użytkownika grizz

Jest poklejona.

Jest poklejona.