TDA2005


9
Ocena: None Średnia: 9 (1 głosujący)

Układ TDA2005 jest podwójnym wzmacniaczem audio pracującym w klasie B. Został specjalnie zaprojektowany do zastosowania w samochodzie. Kostka zapewnia duży prąd wyjściowy (do 3,5A) i może pracować przy bardzo niskiej impedancji głośników, dochodzącej nawet do 1,6 Ohm. Zaletą tego układu jest bardzo niewielka liczba elementów zewnętrznych koniecznych do działania oraz możliwość zbudowania wzmacniacza mostkowego lub stereofonicznego, z obwodami boostrap'u lub bez nich.

Kartę katalogową kostki TDA2005 można pobrać ze strony producenta. Link bezpośredni dostępny tutaj.

Na rysunku poniżej przedstawiony jest rozkład wyprowadzeń układu TDA2005:

Maksymalne parametry kostki:

Schemat aplikacyjny wzmacniacza mostkowego:

Stereofoniczny wzmacniacz:

Wzmacniacz stereofoniczny z regulacją głośności, tonów i balansu

Uwaga! Rysunki użyte w opisie pochodzą z karty katalogowej, zostały zamieszczone tylko w celach edukacyjnych.
Portret użytkownika gosc

TDA1516BQ

Witam, porównywałeś TDA2005 i TDA1516BQ? Ten drugi składałem wielokrotnie, ale 2005 jeszcze nigdy. Nie wiem czy warto :) Tzn podobne są te wzmacniacze (datasheet) i nie wiem czy jest jakaś różnica między nimi...

Portret użytkownika mirley

Re; TDA2005

Zrobiłem raz wzmacniacz na TDA2005 ale wynik kiepski, nigdy go na stronie nie przedstawiłem. Może poprostu zrobiłem jakiś błąd w montażu i układ sie spalił, TDA1516 nigdy nie używałem.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

12-18V 20W

Jak będziesz chciał kiedyś złożyć ten drugi to mogę się podzielić PCB. Właśnie jego prostota do mnie przemawia, jest układ i 1 elektrolit i 2 mniejsze kondensatory MKT. Chcąc pokusić się o usunięcie stuknięcia, trzeba dodać trzeci kondensator i opornik, ale wszystko mieści się na płytce 32x28mm czyli bardzo mała ;) dodam, że nie miałem nigdy problemy z tym układem (oprócz momentu w którym Wyjście zwarło mi się przez przypadek z zasilaniem, ale to inna bajka ;) )Pozdrawiam

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

raczej nie będę już składał czegoś takiego ale jeśli chcesz podzielić się swoim projektem i płytką z innymi użytkownikami to załóż sobie konto na mojej stronie, wejdź na forum do działu realizacje i napisz kilka zdań o swoim projekcie, zamieść zdjęcia i opis oraz wszystkie potrzebne pliki.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

dzięki :)

No może skorzystam, tylko na razie nie mam czym zrobić zdjęć :p