Programy dla Elektroniki

PCatalog

9.4
Ocena: None Średnia: 9.4 (5 głosujących)

Program ten jest prostym katalogiem podzespołów elektronicznych jakie posiada w swoim domowym magazynie, każdy elektronik hobbysta. Program oblicza orientacyjną cenę wszystkich elementów będących w magazynie oraz tych co zostały już wcześniej wykorzystane w jakimś urządzeniu. Dodawanie kolejnych rodzajów elementów jest proste i sprowadza się do uzupełnienia kilku pól edycyjnych. Zmianę ilości elementów na liście dokonujemy pojedyńczo lub wczytując całą listę edycyjną o specjalnym formacie z pliku *.txt. Aplikacja zawiera prostą wyszukiwarkę a dzięki edycji synonimów nazw elementów nie musimy wpisywać jego pełnej nazwy (np. dla elementu 'Rezystor 3.3k' wystarczy wpisać 3k3, 3,3k lub 3.3k)


LED Port Calc

10
Ocena: None Średnia: 10 (5 głosujących)

Program jest pomocny przy programowaniu urządzeń posiadających wyświetlacz siedmiosegmentowy. Pozwala on wyliczyć kod dowolnego znaku możliwego do pokazania na takim wyświetlaczu. Wyliczane kody są zależne od kolejności pinów na porcie mikrokontrolera do którego podłączony jest wyświetlacz. Ponadto program generuje całą tabelę wartości, standardowych zestawów znaków dla programu BASCOM, co w dużym stopniu ułatwia programowanie wyświetlacza LED w tym języku.


RS232 Tester

10
Ocena: None Średnia: 10 (2 głosujących)

Program został napisany w C++Builder 6. Jest prostym testerem portu RS-232. Umożliwia wysyłanie liczb z zakresu 1-255 na port COM oraz odbieranie przychodzących z niego danych. Program jest bardzo pomocny podczas programowania mikrokontrolerów, które wykorzystują port RS-232 jako interfejs do komunikacji z komputerem PC.


Subskrybuje zawartość