Artykuły

Programowanie mikrokontrolerów AT89SXX

9.33333
Ocena: None Średnia: 9.3 (3 głosujących)

Artykuł ten powstał aby przedstawić w jak najprostszy sposób metodę programowania mikrokontrolerów AT89SXX i podobnych z rodziny MCS51 wyposażonych w interfejs ISP. Seria mikrokontrolerów AT89S jest następcą bardzo popularnych AT89C, które niestety mogą być programowane tylko za pomocą programatora równoległego. Wiele starszych projektów wykorzystuje mikrokontrolery tej rodziny więc sensowne okazało się przedstawienie tego opisu. Dodatkowo niska cena niektórych AT89S powoduje, że chętnie są stosowane w mniej skomplikowanych projektach zamiast mikrokontrolerów AVR.


Programowanie Mikrokontrolerów w AVRDude

10
Ocena: None Średnia: 10 (4 głosujących)

Artykuł ten ma rozjaśnić programowanie mikrokontrolerów AVR w programie AVRDude, ten darmowy i znakomity program obsługuje wiele programatorów (np. USBAsp, STK200/300, STK500, Bascom SAMPLE Cable itp) a ponadto jest darmowy i pracuje bezproblemowo pod Linuxem i Windowsem, co jest jego ogromną zaletą. AVRDude jest programem konsolowym (tekstowym) jednak posiada wiele nakładek graficznych ułatwiających pracę.


Budowa i Uruchamianie Układów Elektronicznych

9.33333
Ocena: None Średnia: 9.3 (3 głosujących)

Opis ten ma na celu pomóc w zrobieniu płytki i uruchomieniu układów elektronicznych. Jest przeznaczony dla początkujących ale nie tylko, zawiera informacje mówiące o zasilaniu układów elektronicznych i ich montażu. Postaram się także napisać kilka wskazówek na temat pierwszego uruchomienia układu elektronicznego, co może pomóc uniknąć strat związanych z uszkodzonymi elementami oraz troszkę na temat mikrokontrolerów AVR. Opis ten jest oparty tylko i wyłącznie na doświadczeniu i własnych błędach a nie na żadnym podręczniku.


Wykonywanie Płytek Drukowanych

9.66667
Ocena: None Średnia: 9.7 (3 głosujących)

Artykuł ten ma za zadanie wyjaśnić jak w prosty sposób, w domowym zaciszu wykonać płytkę drukowaną nie korzystając z zaawansowanego sprzetu i nie tracąc przy tym dużo czasu. Jakość wykonanych tym sposobem płytek zagwarantuje poprawne działanie układów i wyeliminuje pomyłki zdarząjące się przy przerysowywaniu płytki z rysunku na laminat za pomocą mazaka.


Fuse Bity w mikrokontrolerach AVR

9.66667
Ocena: None Średnia: 9.7 (3 głosujących)

Artykuł ten powstał aby w prosty sposób pokazać jak należy ustawiać bity konfiguracyjne w mikrokontrolerach AVR. Nie mam zamiaru opisywać dokładnie każdego bitu ale tylko te które są najbardziej istotne i najczęściej używane. Głownie zajmiemy się konfiguracją źródła sygnału zegarowego i jego dzielnika. Ponieważ konieczność zmiany wartości Fuse Bitow dla większości początkujących stanowi ogromne wyzwanie, opis będę się starał przedstawić jak najprościej. Mam nadzieje że zawarta tutaj wiedza okaże się pomocna i odpowie na szereg potencjalnych pytań.


Jak zaprogramować pierwszy AVR?

10
Ocena: None Średnia: 10 (5 głosujących)

Ten artykuł ma na celu pomóc wszystkim tym, którzą pragną rozpocząć swoją przygodę z programowaniem lub zrobić układ mikroprocesorowy na podstawie gotowego schematu. Zawarta tutaj wiedza umożliwi każdemu zaprogramowanie mikrokontrolera gotowym programem i pozwoli cieszyć się z działającego układu. Nie trzeba przy tym nawet znać się na budowie procesorów, można je traktować jak specjalistyczne układy scalone, spełnąjące określone programowo funkcje.


Subskrybuje zawartość