Blogi

Mirley.net Uruchomiona

Nowa strona została niedawno uruchomiona:

http://mirley.net

Zapraszam do oglądania wstępnego layoutu strony i opiniowanie.


Mirley - zakładanie działalności

Ostatnio bardzo poważnie zastanawiam się nad założeniem działalności gospodarczej (firmy). Strona internetowa została by w podobnej formie jak dotychczas z płytkami i programami udostępnionymi za darmo. Wprowadził bym dodatkowe usługi:


Praca nad Licznikiem Geigera

Jakiś czas temu kolega ze studiów rzucił pomysł aby stworzyć prosty układ licznika Geigera, najpierw miał to być banalny układ złożony z drutu i puszki po groszku... W praktyce okazało się za jakieś 20zł można dostać prawdziwą tubę licznikowa STS-5, co sprawiło że układ stałby się prawdziwym przyrządem pomiarowym.... w obecnych czasach radiofobii i nieuzasadnionych lęków przed budową elektrowni atomowych takie tanie urządzenie może się przydać w domowym zaciszu....


Zmiana serwera

Dokonaliśmy zmiany serwera. Wszystko już powinno być ok.

Bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich uwag w komentarzach.


Prace nad systemem podświetlania sufitu

Ostatnio poświęciłem dużo czasu na realizację projektu sufitu podwieszanego.....


Praca nad miernikiem do zasilacza symetrycznego

Od jakiegoś czasu pracuję nad uruchomieniem miernika panelowego. Jego zadaniem jest pomiar prądów i napięć w zasilaczu symetrycznym, czyli jednoczesny pomiar dwóch prądów i dwóch napięć.....


Symetryczny zasilacz laboratoryjny

Po długim czasie zdecydowałem dokończyć projekt zasilacza symetrycznego, do którego płytka powstała w 2007 roku.... minęło trochę czasu od pomysłu na zbudowanie tego urządzenia ale najwyższy czas zrobić coś w tym kierunku.


Mirlight w Elektronice Praktycznej

W lutowym numerze Elektroniki Praktycznej....


Odwiedziny strony w 2010 roku

Poniżej przedstawiam statystykę działania witryny.... czyli ilu użytkowników gościło na stronie, co nowego się pojawiło w 2010 roku oraz co ma szansę pojawić się w roku bieżącym....


Zmiany na stronie

Ostatnio trochę postanowiłem przeorganizować na stronie.....


Zmiana serwera

Kilka dni temu strona została przeniesiona na szybszy serwer, powinno działać lepiej. Proszę zgłaszać usterki lub problemy jeśli takie wystąpią. Na pewno problem może być z wyświetlaniem wzorów Latex'owych ale będę z tym walczył w najbliższym czasie.


Rozwój strony

Ostatnio na stronie pojawiało się mało nowych artykułów w związku z obroną pracy i egzaminami na dalszy stopień studiów... od początku października powinno to wyglądać już troszkę lepiej.

W planach jest artykuł na temat programowania mikrokontrolerów AT89S52 i podobnych z tej rodziny.... zostana przedstawione programy zalecane do programowania tych mikrokontrolerów

W drugiej kolejności będzie opis timera z dużymi wyświetlaczami.... projekt powstał już jakiś czas temu i służy w serwisie rajdowym jako licznik czasu naprawy lub cos podobnego.


Problemy z forum

Jak nie trudno było ostatnio zauważyć były pewne problemy z forum i nie chciały się tematy wyświetlać... teraz już powinno się wszystko dobrze dodawać do listy tematów. Problem był związany z obsługą języka. przy dodawaniu nowych wpisów trzeba wybrać teraz język polski aby wpis został dodany do polskiego forum które widać na stronie. Angielska wersja narazie nie działa więc dodanie wpisu w języku angielskim nie da odzwierciedlenia na liście forum.


Ładowanie plików na stronę

Dzisiaj wprowadziłem na stronę możliwość ładowania plików, głównie ma to na celu możliwość zamieszczenia przez użytkowników schematów i rysunków oraz plików z kodami źródłowymi itp.....


Nowe menu na stronie

Wprowadziłem takie ciekawe menu na swoją stronę...


Odwiedziny strony w 2009 roku

Poniżej przedstawiam liczbę unikalnych osób jakie odwiedziły moją stronę w 2009 roku:


Sprzęt do nowego Mirlight'a

Ostatnio troszkę projektowałem i powstała taka skromna płyteczka...


Przykłady Ustawień Fusebitów

Zrobiłem ostatnio mnóstwo zrzutów z ustawieniami fusebitów, można je zobaczyć tutaj. Dodatkowo od razu zamieściłem wartość HEX dla każdego ustawienia żeby można było wygodnie zmieniać fusebity bezpośrednio w AVRDUDE. Oczywiście znajdziecie tam tylko niektóre konfiguracje ale z doświadczenia wiem że przeważnie korzysta się z jednego lub kilku ustawień dla każdego z procesorów.


Nowy Mirlight

Wraz z grizz'em zabraliśmy się za realizacje nowej wersji oprogramowania dla Mirlight. Program do mikrokontrolera jest już dostępny na stronie projektu. W nowej wersji zmieniono system komunikacji z komputerem. Układ odbiera teraz 26 bajtową paczkę w której skład wchodzi identyfikator pakietu, 24 bajty danych o kolorach oraz suma kontrolna na końcu. Takie rozwiązanie pomoże uniknąć niewłaściwych kolorów na ekranie. Przenieśliśmy całe przeliczenia kolorów na komputer a procesor pracuje w sumie teraz jako wyświetlacz sterowany RS232.


Wprowadzony podział forum

Wprowadziłem podział pytań na forum na konkretne działy. Narazie trwa rozdzielanie odpowiedzi pomiędzy konkretne działy ale już teraz proszę o umieszczanie pytań w konkretnym miejscu i zachowywanie porządku w wypowiedziach. Liczba działów może ulec powiększeniu w miarę segregowania wcześniejszych pytań.


Nowa strona główna

Zaprojektowałem niedawno nowy wygląd strony głównej ...


Wkrótce nowa Płytka Testowa

Przedstawiam zdjęcie mojej nowej płytki testowej, którą opracowalismy wraz z kolegą w oparciu o testy innych płytek i uwagi nasuwające sie podczas programowania i testów różnych układów. Płytka zawiera prawie wszystko co kiedykolwiek używaliśmy przy procesorach i elementy które chciałby sprawdzić, jak np klawiatura PC. Wbudowany USBASp pozwoli na łatwe programowanie przez USB.


Nowe Artykuły

Umieściłem ostatnio dwa nowe opisy odnośnie testowania i uruchamiania układów elektronicznych oraz drugi na temat programowania w AVRdude i Burn-O-Mat, zapraszam do zapoznania sie z nimi, szczególnie początkujących "Atmelowców" :). Wszystko dostępne jest w dziale "Artykuły Różne"


Regulamin już gotowy

Właśnie umieściłem na stronie regulamin dotyczący użytkowania mojej witryny. Wszystkie zmiany będą ogłaszane w tym miejscu. Cały tekst jednolity można przeczytać na http://mirley.firlej.org/regulamin


Konta użytkowników i Forum

Właśnie zostało stworzone proste Forum (Link na pasku u góry strony) bazujące na podobnej zasadzie jak odpowiedzi pod artykułami. Bardzo ważne jest aby od teraz wszystkie pytania nie związane z artykułami na stronie zadawać w formie wątków na forum.

Na razie wprowadziłem dwie kategorie: Pytania, gdzie można zadać dowolne pytanie z dziedziny elektroniki, oraz Realizacje gdzie można pochwalić się własnoręcznie wykonanym układem na podstawie schematów zawartych na mojej stronie, ale nie tylko.


Zmiana e-maila

Witam

Zmieniłem dziś adres mailowy na który należy wysyłać dodatkowe pytania, proszę się dostosować w miarę możliwości. Nowy adres to elektronika(małpa)firlej.org

Z tego adresu powinny też przychodzić powiadomienia, jeśli ktoś zaznaczy odpowiednią opcję pod odpowiedzią. Jeśli by wystąpiła jakieś problemy, proszę o komentarz pod tym wpisem.


Budowa Domowego Ambilight (Mirlight)

Witam

Trwa budowa układu Ambilight, domowej konstrukcji w oparciu o diody LED. Urządzenie ma za zadanie podświetlać ścianę za monitorem na kolor zależny od wyświetlanego na monitorze obrazu. Coś na wzór Ambilight stosowanego w telewizorach...


Kolorowanie składni

Witam

Dodalem do panelu edycyjnego mozliwość wstawienia tagu kolorującego Bascoma (qBasic) i C++. Narazie nie ma potrzeby dodawać nic więcej. Proszę korzystać z tych narzędzi aby wpisy na stronie wyglądały jak najbardziej profesjonalnie.


Menu Edycyjne

Dodałem do strony pewnego rodzaju menu do edycji wpisów. Myślę że znacznie ułatwi to poprawną edycję odpowiedzi i pytań na stronie. Zachęcam do używania tych ...


Reklamy na mojej stronie

Od dziś wprowadziłem reklamy na stronie. Zobaczymy co z tego bedzie. Może uda się zarobić na opłatę za serwer na końcu roku :). Nie wiem w jakim stopniu będzie to przeszkadzało w korzystaniu z informacji zawartych na mojej witrynie. Proszę o jakieś komentarze na ten temat


Subskrybuje zawartość