Pytanie odnośnie środka trawiącego oraz ....


Siemka,
mam pytanko do ciebie Mirley jak długo "działa" twój wytrawiacz tzn, jaki długi czas go przechowujesz oraz orientalnie ile płytek jesteś w stanie wytrawić.
Mam również jedno pytanie a w zasadzie jest to pomysł w co najlepiej wsadzić czujnik temperatury,potrzebuje zamoczyć go w roztworze wytrawiacza i pytam w co najlepiej wsadzić sam czujnik.Myślałem o końcówce plastikowej od długopisu lub wężyk gumowy taki cienki jakiś zalepić w środku silikonem albo klejem na ciepło.Ale nie jestem pewien czy nie było by za dużej różnicy temperatury, w sensie błędu pomiaru.
Macie jakieś sensowne pomysły?
pzdr.
Portret użytkownika mirley

Re: Wytrawiacz

Niestety na temat środka trawiącego nie powiem za wiele bo nigdy nie liczyłem ile płytek się wytrawi zanim będzie konieczna zmiana na nowy. Najwięcej co mi się zdarzyło to że wytrawiacz sobie leżał rok w piwnicy i był używany od czasu do czasu.

Odnośnie czujnika w wytrawiaczu to raczej nie powinno być dostępu wytrawiacza do silikonu ani kleju termotopliwego. Znam przypadek że i tak mimo tego że DS18B20 był w rurce termokurczliwej od spodu zalany silikonem, jego nóżki się odtrawiły :) Myślę że lepiej dać dłuższą koszulkę termokurczliwą i złożyć ją na spodzie na pół tak aby nie było możliwości dostania się wytrawiacza od spodu do rurki.(Dwa końce rurki termokurczliwej będą wtedy na górze)

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika White

Pytanie odnośnie....

Chyba tak zrobię, koszulka wydaje się być dobra zacznę kombinować w czwartek jak będę w domu dzieki.

-

Co cie nie zabije to cie wzmocni.
(Nie dotyczy kondensatora 230V)