Kontroler MIDI /usb


Witajcie. Czy ktoś z Was budował sterownik midi ? Chciałbym zbudować prosty kontroler na 6 - 10 potencjometrów, około 10 przycisków. Mam laptopa, a więc opcja z portem lpt odpada. Fajnie by było go zrobić na usb.
Jest w sieci trochę schematów m.in. http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/n/0.htm Te od jankomuzykanta są na LPT :/ No i po odwiedzeniu 10 sklepów nie dostałem przetworników ADC0816. W serwisie aukcyjnym kupiłem ostatnie 2 sztuki dla znajomego, potrzebuję jeszcze dwa takie układy.
Portret użytkownika drowning_man

To podłączenie LPT bedzie

To podłączenie LPT bedzie potrzebne tylko do zaprogramowania uP więc tylko raz je bedziesz potrzebował (z resztą w opisie jest to napisane). Jeśli nie posiadasz portu LPT to możesz zrobić programator
http://mirley.firlej.org/programator_na_usb_usbasp
i podłączyć programator bezpośrednio do uP przez rezystory 330R.
Bedziesz miał z tym sporo pracy więc jesli masz taka możliwość to może ktoś z Twoich znajomych ma programator uP z odpowiednią podstawką, przejdziesz się i po sprawie.

Portret użytkownika mieciu1989

Widzę, że dobrze trafiłem z

Widzę, że dobrze trafiłem z wyborem fora:) Nie nikt nie ma takiego programatora. Zbuduje sam. Ogólnie kontroler buduje dla siebie ale też żeby pokazać że taki laik jak ja też może zrobić coś samemu. Czy zrobienie takiego programatora jest drogie? jakie koszty są przy budowie programatora?