Wzmacniacz do głośnika niskotonowego


Mam pytanie odnośnie połączeń Twoich projektów, początkowo moim zamierzeniem było złożenie AVT2153 (jeden tda 7492) ale po moim pytaniu o mostkowanie dochodzę do wniosku że łatwiej o wiele jest zbudowanie (trochę dokupić i wykorzystać części z AVT), Mini Wzmacniacz 2x100W co sprawiło by że o wiele w większym stopniu wykorzystało by możliwości Tonsila (zastanawiam się się jeszcze nad konkretnym modelem ale to już będzie inny dział ), do tego mini wzmacniacza umieszczę 2 Przedwzmacniacze z Regulacją Tonów (oczywiście potencjometr od tonów wysokich nie będzie potrzebny i od niskich też dlaczego to potem napiszę ), co do połączenia mini wzmacniacza 2 tda z przedwzmacniaczem sprawa wyglądała następująco

DVD ------ IN,INa przedwzmacniacza OUT, OUTa ---------- IN,INa mini wzmacniacza 2xTDA OUT,OUTa ----------------- głośnik

tutaj mam pytania:

czy można by zamiast dwóch przedwzmacniaczy dać jeden i podpiąć do wzmacniacza 2xTDA 7294 ?

jeśli się nie mylę to do głośnika (powiedzmy że gniazdo zastosuje cinch) czyli od mini wzmacniacza pójdą 2 kable na + i 2 na - obudowy gniazda czy tak ?

no i sprawa największa a mianowicie jak wspomniałem wcześniej, pisałem o niemontowaniu potencjometru (regulującego niskie tony ) ponieważ chcę zastosować filtr dolnoprzepustowy bez którego głośnik basowy się nie obejdzie a mianowicie AVT 2449 link http://www.cyfronika.com.pl/kityavt/avt2449pdf.pdf bardzo ciekawa konstrukcja, i pytanie gdzie ją zamontować opisując to literkami z artykułu ?

przepraszam że nie dałem schematów ale nie za bardzo kumam jak się wstawia obrazki
Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Nie dasz rady zastosować jednego przedwzmacniacza bo sygnał stereo musisz jakoś wzmocnić i potem zsumować w tym układzie z AVT. Wyjście z odwracaczem fazy pozwoli ci odrazu podpiąć mostkowy wzmacniacz. Wszystko masz tam napisane w tym pliku co mi podesłałeś. Korzystniej jest podłaczyć sygnał do tego filtra z AVT z wyjść już istniejącego wzmacniacza stereo. Przecież do nagłośnienia nie będziesz wykorzystywał tylko subwoofera, musisz mieć też zwykłe kolumny aby reszta tonó też była wzmacniana. Wtedy regulację głośości zapewni Ci istniejący wzmacniacz a regulacja w filtrze da stusunek głosu subwoofera do pozostałej części systemu audio.

Nie rozumiem o co chodzi ci z tymi wyjściami chinch. Do głośnika mają iść 2 kable a nie 4

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika luzik1980

hm... troszkę się zapędziłem

hm... troszkę się zapędziłem ale wróćmy do początku chcę zrobić wzmacniacz do głośnika niskotonowego (i zależy mi tylko na nim) 2x100W (użyteczna moc będzie miał 140W) bo zastosuję trafo dające +,- 35V/5,2 A dlatego robię Twój mini wzmacniacz 2x100W , czy do wzmacniacza 2x100W i filtra nisko przepustowego mam dodać Twoje przedwzmacniacze (czy jest to niepotrzebne bo filtr dolnoprzepustowy ma już regulacje potencjometrem ) ?

przepraszam że piszę pojedynczo ale cichłbym pomału rozwinąć ten temat a nie wszytko narzucić z miejsca

Portret użytkownika mirley

Re: Wzmacniacz

Na początku zrób wzmacniacz na TDA według mojego projektu i uruchom czy wszystko działa podając na wejścia sygnał z odtwarzacza przez potencjometry. Potem zmontujesz filtr do subwoofera i podłączysz sygnał wejściowy z odtwarzacza na filtr do wejść A i B a na jedno z jego wyjść podłączysz jeden kanał wzmacniacza (narazie bez mostka). Na samym końcu podłaczysz dwie końcówki mocy do dwóch wyjść filtru a głośnik między wyjścia obu wzmacniaczy (praca mostkowa).

Potem zdecydujesz czy dawać na wejście jeszcze przedwzmacniacze czy nie.

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Masz tu działa napewno tylko

Masz tu działa napewno tylko patrz w nawias () musisz miec (8 ohma i 0,5v głośnik) shemat na kazdego pozdrawiam oto link
http://www.mediafire.com/view/?d56uj1z9oa0zuo6 Pozdro