Moduł 433MHz i atmega16


Witam. Mam pytanie jak zgrać kilka urządzeń razem. Mianowicie chcę zrobić zdalne sterowanie bramą wjazdową. Kupiłem gotowy zestaw do centralnego zamka samochodowego (dwa piloty i centralka).Centralka ma moduł 433MHz jakiś uC + kostke chyba Flash, połączony z uln2003a on zaś wysterowuje przekaźniki sterujące zamkiem samochodowym i kierunkowskazami. Ja natomiast chcę wykorzystać tylko ten moduł 433Mhz i podłączyć do do atmegi 8 lub 16 która będzie mi sterowała bramą oświetleniem ryglem drzwi itd. Ogólnie chcę z tego zrobić zdalny sterownik 4 kanałowy (tyle przycisków na pilocie).

Niestety nic nie wiem na temat tego modułu 433, jego opisy nic na google nie wykazały. Domyślam się że będzie on działał podobnie jak wszystkie inne podobne moduły tego typu. Są opisane wejścia na tym module +5V GND i DATA.

Teraz pytanie:
1. Jak podpiąć ten moduł do uP tylko sygnał DATA jak ustawić porty uP.
2. Jaka to jest magistrala danych I2C czy może wire, jak odczytać te sygnały.

Jeśli ktoś już coś takiego robił proszę o jakieś podpowiedzi, ewentualnie kawałek listeningu konfiguracji uP i obsługi tego modułu napisanego w Baskomie.

Centralny zamek CARPROTECT BX10
opis płytki: LOCK10-V1.0 20080808GGQ-94V0
moduł 433MHz :JSB-C V.0503 2006.12.02 na module układzik LM358AM
na pilocie : HS1527

Proszę o pomoc.
Portret użytkownika rafliczek22

Data to zapewne będą dane

Data to zapewne będą dane przesyłane albo na żywca(typu że jeden bit leci np.1ms i w tym czasie przesyłany jest bit) albo dane przesyłane menchesterem

Portret użytkownika MeloSeb

O bardzo mi pomogłeś :L

Możesz troszkę rozwinąć swoją odpowiedź. O co chodzi z tym manchesterem? Jak to z tymi bitami wygląda?
Data mam podłączyć pod jeden pin portu np B, i przez 1ms mam odczytać przesłany bit, dobrze rozumiem? Ale jak to w bascomie napisać? Nie jestem zawodowcem i prosiłbym o łopatologię!
Dzięki pozdrawiam.

A jeszcze jedno, nie potrzebuję żadnego kodowania, na początek chodziło by mi tylko o odczytanie sygnału z odbiornika po przez uP i wyświetlenie go na LCD, jak bym już znał np dane wysłane z 1 kanału i kolejnych to już myślę że sobie poradzę. Puki co chodzi mi o odczyt tych danych żeby móc je wykorzystać.

Portret użytkownika rafliczek22

No to weż podepnij pod

No to weż podepnij pod koncowke icp i sprawdz co timer naliczy(oczywiscie go dobrze skonfiguruj), chyba że ktoś ma inny pomysł.

Albo wykonaj tą płytke:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1795099.html
i na pb.0 podaj data.

Albo jeżeli masz oscyloskop pokaż co pokaże a jeśli nie to czy masz taką przejsciowke do k. dzwiekowej w kompie

Portret użytkownika MeloSeb

Nie mam oscyloskopu ani

Nie mam oscyloskopu ani przejściówki do kompa, a z tym timerem to mógłbyś napisać jak by to miało wyglądać?

Portret użytkownika mirley

Re: 433MHz

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika gosc

Wielkie dzięki, poczytałem

Wielkie dzięki, poczytałem troszkę. Mniej więcej wiem o co chodzi. Natomiast w pilocie znajduje się taki układzik :HS1527 Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się zabrać do napisania tej ramki? Bo jeśli dobrze rozumiem to najpierw odbiorę:
1.Preambułę
2.Zmienny kod
3.4 bity odpowiadające za odpowiedni przycisk na pilocie

Moduł po przez data podłączyć do Timera1 PB0?
Wcześniej myślałem że nie będę wykorzystywał tego kodu z pilota, ale myślę że warto by było, bo może się okazać że ktoś ma podobnego pilota i będzie sterował moją bramą. Chyba że to działa także każdy pilot ma swój indywidualny kod, a ja jak go raz odczytam to będę go mógł wykorzystać wpisując na stałe do programu.
Jeśli coś źle zrozumiałem to proszę o wyjaśnienie.
A i dzięki za podpowiedzi.