Uniwersalna Płytka Testowa dla AVR- problem z resetem


Witam

Jestem w trakcie lutowania drobnicy do tej płytki i doszedłem do przycisku reset (pod diodami led,na prawo od programatora) i zauważyłem że z jednej strony jest wystawiony na złącze pod uC a z drugiej jest podłączony pod masę przez rezystor.Rezystor ten na schemacie montażowym oznaczony jest jako R62 w opisie nie ma o nim słowa.
Czy zamiast niego nie powinno być po prostu druta który zwierał by drugą stronę przycisku do masy?
Bo tak to chyba reset nie będzie działał

A tak nawiasem gratuluje świetnego projektu

I jeszcze mi się przypomniało: gdzie kupiłeś te przyciski do slow sck i przełączania zasilania oraz wyświetlacz led bo przycisków nie mogę znaleźć nigdzie a wyświetlacz znalazłem w jednym sklepie przy czym jego cena 5zł a wysyłka 20 ,D
Portret użytkownika mirley

Re: Płytka testowa

Pytania odnośnie płytki testowej należy pisac pod tym wątkiem

http://mirley.firlej.org/uniwersalna_plytka_testowa_avr

forum służy do innych pytań.

Co do resetu to wszystko jest ok. Rezystor 3,3k ma być wlutowany w szeregu z przyciskiem. W niczym to nie przeszkadza a zabezpiecza przed zwarciem na wyjściu programatora.

Przycisk S_SCK kupiłem gdzieś w sklepie ale sprawdź w sklepie lispol.com, bo tam też chyba mają. Co do wyświetlacza to użytkownik artronic na allegro na po 3zł z groszami

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.