Pomoc w zrozumieniu układu LM3916 i LM3914


Witam!

Mój problem polega na zrozumieniu tych dwóch układów. Z tego co wiem LM3916 przelicza napięcie logarytmicznie a LM3914 liniowo.
Bardziej jestem zainteresowany układem LM3914 który miałby za zadanie zapalać odpowiednio diody w zakresie 0-3 V. W jaki sposób można to wyliczyć aby zadziałało? Jakie dobrać rezystory? Czy można wykorzystać do tego płytkę zaprojektowana przez autora strony z monofonicznym wysterowaniem dźwięku? Czy na układzie LM3916 też jest to możliwe?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pomoc!
Pozdrawiam!
Portret użytkownika mirley

Re: LM3914

Zacznij od przeczytania tego http://www.national.com/ds/LM/LM3914.pdf Na stronie 7 masz duży schemat wewnętrzny układu. Budowa jest strasznie prosta. Możesz wykorzystać istniejącą płytkę wskaźnika wysterowania tylko wyrzucisz z niej wzmacniacz operacyjny

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika Chester

LM3914

Wielkie dzięki za pomoc :) wydawało się skomplikowane a okazało bardzo łatwe :) wszystko działa jak chciałęm pozdrawiam :)