zamiennik diody


Witam
Składam płytkę ZL11AVR, specyfikacja dostępna TUTAJ. Mam kłopot ze znalezieniem D2: 1N5401, jaki popularny i łatwo dostępny zamiennik mogę kupić ? Czy zamiast mostka Graetza 1A/50V może być 1,5A/1000V ? Oraz czy zamiast 1uF/16V może być 1uF/25V i za 100uF/16V może być 100uF/25V ?

Sorka za głupie pytania ale jak narazie jestem zielony w temacie elektroniki (1 technikum dopiero).

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Portret użytkownika Chester

Części

Według mnie możesz tak zamienić te części i nie musiałeś o to pytać tylko wystarczyło chwilkę pomyśleć. Na przykładzie mostka musisz użyć 1A/50V czyli jeżeli przepłynie przez niego prąd większy niż 1A lub napięcie większe niż 50V to co się wtedy z nim stanie? -> kabum!! Zamiennik masz mocniejszy czyli więcej wytrzyma :) Podobnie jest z kondensatorami ich wartości nie zmieniasz tylko zwiększasz wartość napięcia w jakim mogą pracować. Jedyną wadą tego wszystkiego jest ich inny kształt kondensatory prawdopodobnie będą szersze a kształt mostka inny więc sam musisz sprawdzić czy Ci będzie to wszystko pasować.
Pozdrawiam!

Portret użytkownika Daniel1209

Tak myślałem ale wolałem się

Tak myślałem ale wolałem się upewnić niż ewentualnie uszkodzić układ, dzięki za pomoc

Z co do do diody ?

Portret użytkownika mirley

Re: dioda

Diodę 1N5401 możesz zastąpić dowolną diodą na 3A. Idź do sklepu i powiedz że chcesz diodę prostowniczą 3A i dostaniesz jakąś

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.