Odwiedziny w 2011 roku


10
Ocena: None Średnia: 10 (1 głosujący)

Poniżej przedstawiam statystykę działania witryny.... czyli ilu użytkowników gościło na stronie, co nowego się pojawiło w 2011 roku oraz co ma szansę pojawić się w roku bieżącym....

Poniższy wykres przedstawia liczbę unikalnych odwiedzin w ciągu 2011 roku:

W ubiegłym roku strona miała 403 072 unikalnych odwiedzin oraz 1 235 429 odsłony.

Przez cały rok nie udało się zrealizować projektów:

  • Wzmacniacz 2x200W
  • Cyfrowy zasilacz mikroprocesorowy (wstępne próby zostały przeprowadzone)

Za to zostały wykonane inne rzeczy jak chociażby końcem roku Sterownik Podświetlania Sufitu

W tym roku prawdopodobnie sprawa z projektami znowu będzie trudna... nie ma co ukrywać że ciągle nie mam czasu a prowadzenie strony jak się okazało to robota na pełen etat... mimo tego całość jakoś tam się rozwija.

Wprowadzanie treści na stronę, obróbka zdjęć i tworzenie dokumentacji z rysowanych płytek i schematów zajmuje strasznie dużo czasu. Rozpocząłem zatem proces automatyzacji działania w celu przyspieszenia całego procesu. Jestem w trakcie pisania zestawu skryptów zajmujących się:

  • automatyczną obróbką zdjęć, wstawianiem podpisów i tworzeniem miniaturek zarówno do schematów jak i fotografii
  • automatyczne listowanie plików z katalogów projektu, pomijanie plików pomocniczych i zapisywanie listy do plików csv z automatyczną adnotacją np. "Płytka sterownika", "Schemat ideowy" itp. Podpisy w języku polskim i angielskim. Na podstawie wygenerowanej listy plików można ręcznie edytować niektóre podpisy, będą one potem źródłem do automatycznego podpisywania rysunków w opisie i generacji listy załączników.
  • automatyczne dodawanie linków do plików projektu, zdjęć płytek w formacie pdf itp. do pliku tekstowego w którym będzie opis projektu.
  • automatyczne wstawianie tagów html, kompilacja wzorów latex'a do gif'a lub png,

Wszystkie te ulepszenia do tworzenia opisu projektu łączą sie z pracami nad nowym wyglądem strony i przesiadką na nowego drupala.... będę o tym jeszcze wspominał w przyszłości jak powstanie szkielet godny pokazania publicznego :)
Portret użytkownika Gość

Brawo

Brawo ,