przetwornica zsynchronizowana z siecią


WITAJCIE! Proszę was o pomoc, bo chcę coś zrobić, ale nie wiem jak....

Mam zamiar w niedalekiej przyszłości postawić wiatrak o osi pionowej(SAVONIUS), z prądnicą wolnoobrotową(AMERICAN) 5KW, 200-250obr/min. W pierwszej kolejności będzie to służyło do podgrzewania wody w CO, ale moje plany są ambitniejsze i chciałbym się podłączyć do sieci (oczywiście tak aby nikt o tym nie wiedział) i gdyby wiał wiatr a woda w bojlerze byłaby już ciepła, to chciałbym wykorzystywać nadmiar prądu do oddawania go w sieć aby zmniejszyć pobór prądu pobieranego z eneji.
Prądnica będzie posiadała kilka statorów, w taki sposób aby sterownik przemysłowy sam dołanczał lub odejmował obciążenie w zależności od siły wiatru i od obrotów wiatraka po to, by utrzymać napięcie w określonej amplitudzie.
Napięcie będę miał w okolicach 90-110V na każdy stator, a będzie ich 4. chciał bym to jakoś podłączyć do sieci, ale nie wiem jak. A dokładniej chodzi mi o to:
*jak osiągnąć napięcie DC 230V
*czy napięcie szczytowe muszę mieć 230*1,41? czy wystarczy wartość skuteczna czyli 230V?
*jak stworzyć sinus 50hz
*czy jest realne aby pogrzebać trochę w przetwornicy, i żeby osiągnąć taki sam sinus jaki jest w sieci(taki sam sinus który nie ma przesunięcia w fazie)
*oraz jak zsynchronizować mój sinus tak, aby móc go podłączyć do sieci energetycznej
Sam osobiście myślę, że można zrobić prototyp na dwóch tranzystorach mocy NPN i PNP, np. takie samo coś jakie się wykorzystuje przy budowie wzmacniacza akustycznego zasilanego symetrycznie. Ale z moim szczęściem to prędzej coś mi by się spaliło lub znowu wybuchło.

Jeśli ktoś z was się orientuje w tych tematach, to niech mi doradzi.
Z góry dziękuję:)