Miernik


Tak z innej beczki może pochwalcie się jakie mierniki macie ja ze względu że na razie jeszcze męczę się w gimnazjum (3 klasa) to mam prostego MASTECH'a MAS838 taki żółty myślę nad kupnem jakiegoś lepszego miernika z tej firmy alb coś z grubej rury i kupie jakiegoś FLUKE.

W kolekcja posiadam jeszcze polski miernik UM-3 z 1965 roku

,a także czechosłowacki miernik cęgowy PK 111 lepszego zdjęcia nie znalazłem mam do niego wszystko kable oraz futerał

jakiś ruski miernik w piwnicy też ma chyba z 50 lat ,a no i bym zapomniał mam także LAVO 21.

Tylko to Lavo gdzieś mi się zapodziało :)
Portret użytkownika drowning_man

odp

Najważniejsze aby miernik spełniał Twoje oczekiwania. Miałem do czynienia ze zwykłymi bezfirmowymi miernikami (nawet takie za 13zł), a jakiś czas temu dostałem droższy miernik (nie podam firmy gdyż nie mam go w domu tylko w firmie) i jeśil chodzi o pomiary to różnica jest minimalna. Stwierdziłem więc, że nie ma sensu wydawać grubej kasy. Zadaj sobie pytanie czy potrzebny jest Ci kolejny miernik:-).

Portret użytkownika Kerm

Miernik

Muszę pomyśleć a co sądzicie o tym Mienik (kliknij) Strona producenta

Portret użytkownika mirley

Re: Mierniki

Nie zgadzam się z faktem że dobry miernik jest niepotrzebny..... sam oczywiście mam w domu mierniki za około 30 zł a nawet jednego za 8zł z supermarketu ale przydał by się nie raz dobry miernik z dobrymi sondami. Szczególnie dobry miernik częstotliwości bardzo sie przydaje. Spotkałem się z tym problemem chociazby przy konstrukcji miernika obrotów

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika Kerm

Popieram

Właśnie to miałem na myśli

Portret użytkownika White

miernik

Nie znam firmy miernika który podałeś ale z tego co widać to całkiem dobry jest. Ja np. mam miernik firmy UNI-T model UT-55 i jestem z niego zadowolony. Zakresy pomiarowe w zupełności mi wystarczają jest solidny z dużym wyświetlaczem.Jeżeli masz te 200-300 zł na miernik to można śmiało szukać w takich typach jak podałeś.Lepiej jednak żeby to była jakaś znana marka może ciut gorszy ale dobrej marki aczkolwiek zdania są chyba podzielone.

-

Co cie nie zabije to cie wzmocni.
(Nie dotyczy kondensatora 230V)

Portret użytkownika drowning_man

odp

Quote:
Nie zgadzam się z faktem że dobry miernik jest niepotrzebny.....

Ale po co kupować dobry (drogi) miernik i nie wykorzystywać jego możliwości? Mi się wydaje, że każdy sam powinien sobie wybrać taki miernik który spełni jego oczekiwania. Ale znam tez takich ludzi którzy muszą mieć wszystko najlepsze, a i tak z tego nie korzystają...

Portret użytkownika White

miernik

A tak skromnie nawiasem mówiąc i nikomu nie ubliżając ale skoro kolega jest lub kończy 3 gim. nie wróże aczkolwiek życzę by w najbliższym czasie wykonywał pomiary na poziomie laboratoryjnym w którym miernik za 100zł nie spełni jego oczekiwań. To po pierwsze. Po drugie wcale nie chce ci ujmować czy coś ale kupić lepszy można zawsze zobaczysz co i jak i potem sobie kupisz lepszy. Chyba że jesteś pewien że będziesz wykonywał takie skomplikowane układy że bez takiego miernika się nie obejdzie. Piszę to żeby ci oszczędzić troche kasy bo jak masz bezsensownie kupować coś dla samej idei dobra to nie ma sensu.Zgadzam się w 100% z drowning_man'em.

-

Co cie nie zabije to cie wzmocni.
(Nie dotyczy kondensatora 230V)

Portret użytkownika rafliczek22

Ja bym ci narazie

Ja bym ci narazie poradził.... nic nie kupować, skoro kończysz 3 gimnazjum to zapewne pójdziesz na technikum elektroniczne, a wtedy jak będziesz coś potrzebował zmierzyć poprostu weźmiesz układ i sobie pomierzysz, wiadomo jest to ograniczenie bo nie masz dostępu "całodobowego" ale zawsze coś, w dodatku za darmo :D, a jak za powiedzmy rok będziesz takiego sprzętu potrzebował naprawdę to allegro zawsze jest czynne.

Portret użytkownika gosc

odp

Thx