Sterownik...jakieś pomysły?


Witam.
Od jakiegoś czasu zajmuję się akwarystyką i w związku z tym szukam sterownika który w jakimś stopniu pozwoli mi ułatwić prace przy zbiorniku.Znalazłem sterownik SKALAR jednak jest tego za dużo dla mnie biorąc pod uwagę opcje jak i moją wiedze na temat elektroniki.Założenia jakie miałby spełniać mój sterownik to:
+24 godzinny zegar z podtrzymaniem bateryjnym
+kontrola i utrzymanie temperatury wody ustawiana osobno dla dnia i nocy.
+kontrola nad czasem działania głównego oświetlenia zbiornika - domyślnie 2 grupy lamp nocne i dzienne
+kontrola oświetlenia nocnego (zmierzchowego) z funkcją świtu (płynnego rozjaśniania i wygaszania)
+2 dodatkowe programowalne wyjścia dowolnego przeznaczenia dla urządzeń które mają pracować przez zdefiniowany czas w cyklu dobowym np. napowietrzacz
Od czego zacząć ??? ...jak się za to zabrać? Za wszystkie podpowiedzi (pomoc) będę nizwykle wdzięczny.
Portret użytkownika mirley

Re: Sterownik

Zacznij od rozrysowania schematu i zastanowienia się co będzie podłączone do procka i jak. Te rozjaśnianie bedzie ci trudno zrobić chyba że te lampy w akwarium to masz LEDy.

Jak bardzo znasz się na programowaniu?

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.

Portret użytkownika bartekmisiek

Co do programowania to nie

Co do programowania to nie będę ukrywał że matoł jestem:) Staram się rozrysować schemat na bazie projektu skalara.Jednak moim doświadczeniem trochę to zejdzie.

Portret użytkownika rafliczek22

Ja mogę tylko dodać że

Ja mogę tylko dodać że świetlówkami też można ładnie sterować fazowo ale nie w pełnym zakresie (chodzi o "kręcenie potencjometrem") tylko od ok 50% i to dla różnych mocy inaczej.

Portret użytkownika bartekmisiek

Po wekendzie skończę schemat

Po wekendzie skończę schemat i zobaczymy co z tego wyszło:)W pewnym sensie chodziło faktycznie o LEDy w kwesti "zmierzch i świt".