Wytrawiarka Natryskowa - "Spray Etching Machine" - Budowa/Opinie !!!


Witam ;]
co myślicie o wytrawiarce natryskowej ?? są lepsze czy gorszę od zwykłych zanurzanych??
znalazłem jedną z nielicznych
LINK
wykonałbym z chęcią coś podobnego zwłaszcza że miałbym dostęp do większości rzeczy.
doczytałem się że szybciej nagrzewa się środek trawiący ponieważ jest go ok 0,5litra i natrysk na laminat daję lepszy efekt i szybszy.

Proszę o wasze komentarze co i jak.
Portret użytkownika matrix

Re: Wytrawiarka Natryskowa

Wytrawiarka natryskowa stawia większe wymagania co do jakości wykonania całego mechanizmu natrysku itp. Teoretycznie wałek natryskowy powinien być ułożyskowany z obu stron co zaostrza kryteria odnośnie łożyska pracującego w wytrawiaczu. Zgadza się?

Portret użytkownika sentriozan

no tak... ale nie musi być

no tak... ale nie musi być zrobiony właśnie na łożysku metalowym albo z tego czego jest zrobiony, można by zrobić właśnie na projekcie który podałem tylko lepiej dopracować zrobić lepsze łopatki zasysające między innymi.

Portret użytkownika kaban

wytrawiarka

wg mnie taka wytrawiarka to już przerost formy nad treścią - przecież płytki nie musisz trawić szybko w 2 minuty i nie robisz tego w jakiś wielkich ilosciach, zwykła wytrawiarka z bąbelkami na jak najprostszym termostacie jest zupełnie wystarczająca, ew. wytrawiarka wibracyjna,bo to tez akurat bardzo proste urządzonko
no i wielkie się to robi niepotrzebnie zajmując miejsce w tej formie

Portret użytkownika sentriozan

a ja pójdę na przekór i ją

a ja pójdę na przekór i zaryzykuję, to że będzie większa trochę to akurat mi problemu nie sprawia. Termostat zastosuję z tej strony. Tylko nie wiecie jakiej grubości musi być cała rurka ?? jedni mają 2,5cm inni 4cm a co jak zastosuję 1,5cm ?? miał ktoś już do czynienia z taka pompką ??

Ma ktoś jeszcze swoje zdanie na ten temat ???