Uniwersalna ładowarka oparta o MAX1645B


Próbuje wykonać uniwersalną ładowarkę baterii opartą o MAX1645B. Do sterowania tym chce użyć atmegi 8. Myślę też o dołączeniu wyświetlacza LCD. Tylko jest jeden problem nie wiem za bardzo jak to wszystko ze sobą połączyć. Tak przeglądam ten datasheet maxa i ciężko mi jest wymyślić schemat dla tego projektu. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś rady.
Portret użytkownika jakimov

Ładowarka

Wybacz, ale mam wrażenie, że porywasz się z motyką na księżyc. Spróbuj od prostszych układów, lub poszukaj w sieci gotowego projektu. Może coś znajdziesz.

Powodzenia.

Portret użytkownika gfitrz

Tak wiem, ale muszę to zrobić

Tak wiem, ale muszę to zrobić aby zaliczyć przedmiot. A że trafiłem na kolesia który zarzucił projektami i nic więcej nie powiedział to muszę sobie z tym jakoś poradzić.

Portret użytkownika mirley

Re: Przetwornica

Zacznij od czytania karty katalogowej układu Max bo inaczej daleko w tym nie zajdziesz. Polecam czytać od strony 10 za tabelkami z parametrami. Znajdziesz tam schemat, który trzeba zrozumieć a potem spis funkcji które trzeba rozszyfrować i wysyłać za pomocą i2c do układu. Nie wygląda skomplikowanie na pierwszy rzut oka ale trochę pracy jest

-

UWAGA! Możliwy jest zakup zaprogramowanych uC i zestawów elementów itp. do niektórych projektów. O dostępność proszę pytać via email. Konkretne oferty pojawiają się w cenniku.