Wzmacniacz TECHNICS na stk0050


Witam,
znajomy poprosil mnie o kupno głośników do wzmacniacza TECHNICS na końcówkach stk0050 (niestety nie podał mi modelu wzmacniacza). Zastanawiam się nad TESLA TVM ARN 226-03/8 albo nad stx GDN-25-100-8-SC do tego GDWK-10-200-8-PJ. Cały zestaw ma składac się z 4 kolumny na własnie tych głośnikach. Kolumny zamknięte, pomieszczenie do nagłosnienia to około 36m^2 dodam, ze znajomy lubi BARDZO GŁOŚNĄ muzykę niekoniecznie zwracając uwagę na jakość dźwięku. Moje pytanie brzmi czy ten zestaw będzie ze sobą w miare dobrze współpracował? Który głośnik niskotonowy wybrać?
Portret użytkownika rafall11

No to jeszcze zależy ile

No to jeszcze zależy ile znajomy ma kasy do wydania. Jeżeli nie przeszkadza mu niska jakość dzwięku to polecam jakieś alphardy itp. Ten stk z tego co w nocie piszą ma jakieś 50W. Polecałbym TONSIL gdn25/55 do tego GDWT 9/70 dwa takie zestawy na front w obudowie wentylowanej a na tył jakieś TESLE tak jak mówiłeś może ARZ 6604 w zamnknietej obudowie. Wszystko razem powinno sprostać wymaganiom twojego znajomego oczywiście przy dobrym podziale ponieważ tesle nie bardzo pewnie będą chciały iść w pełnym paśmie. A do tych na tonsilach to można zwrotnice bardzo łatwo policzyć ze wzorów dostępnych w necie. Taki zestawik bardzo dobrze nadawałby się do nagłośnienia salonu z myślą o oglądaniu filmów. Sam się przymierzam do czegoś takiego tyle że na symasymie i stk a kolumny to Altus140 oraz space 86. Myślę że takie zestawiki czterokanałowe powinny fajnie równomiernie nagłaśniać niewielkie pomieszczenia.

Portret użytkownika drowning_man

odp

Niestety fundusze nie za wielkie 60zł na niskotonowy i 30zł na wysokotonowy (x4 bo cztery kolumny) czyli w sumie jakieś 360zł + przesyłka = 400zł na całośc. Wychodzi 100zł na kolumne czyli niewiele...